Чи може неприбуткова організація розмістити вільні кошти на депозиті?

Якщо неприбуткова організація використовує кошти, отримані як відсотки від розміщення вільних коштів на банківському депозиті, для статутної діяльності без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників, то таке використання не порушує вимог підпункту 133.4.2 Податкового кодексу України.

Неприбутковою організацією є організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

  • утворена і зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  • установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників. Винятком є оплата їхньої праці, нарахування ЄСВ;
  • установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи. Ці норми не поширюються на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;
  • внесена до Реєстру неприбуткових установ і організацій.

Відповідно до підпункту 133.4.2 ПКУ за рахунок доходів (прибутків) неприбуткової організації фінансують винятково видатки на утримання такої неприбуткової організації та напрями діяльності, визначені її установчими документами.

Джерело: Головне управління ДФС у Луганській області