Блокування податкових накладних тимчасово скасують

Верховна Рада України проголосувала за Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 14.11.2017 № 6776-д (далі — Проект № 6776).

Крім усього іншого, документом передбачено норми, спрямовані на вирішення проблем платників податків через блокування податкових накладних.

Так з огляду на порівняльну таблицю до другого читання дію системи ризиків з ПДВ зупинять. Із норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ) вилучать відповідний пункт 74.2. Цією нормою також передбачено, що Мінфін розробляє критерії оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Проект № 6776 покладає це завдання на Кабмін. Також Уряд протягом двох місяців має визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН відповідно до пункту 201.16 ПКУ.

Передбачено, що з 02.01.2018 реєструватимуть заблоковані податкові накладні, крім тих, щодо яких:

— платник не подав пояснень і документів станом на 01.12.2017;

— комісія ДФС відмовила у реєстрації, а платник податків станом на 01.12.2017 не розпочав процедури оскарження в адміністративному або судовому порядку.

Податкові накладні, реєстрацію яких зупинено з 01.12.2017 до набрання чинності цим Законом та щодо яких платник податку після 01.12.2017 подав пояснення і копії документів, реєструватимуть за старим порядком.

Якщо протягом п’яти робочих днів не прийнято та/або не надіслано платникові податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної, такі накладні реєструватимуть робочого дня, наступного за днем закінчення строку розгляду пояснень і документів платника податку.

Джерело: Офіційний сайт Верховної Ради України