Як у звіті з ЄСВ табл. №6 відображається донарахована індексація?

Питання: Індексацію зарплати за жовтень донараховано в листопаді. Як у звіті з ЄСВ табл. №6 відобразити цю операцію? Чи відображати в таблиці нецільову благодійну допомогу (яка не оподатковується податком)?

Відповідь: Таблиця 6 додатка 4 «Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації» (Звіт з ЄСВ), застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів) призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.

Якщо працівнику в поточному місяці здійснено нарахування індексації за попередні періоди, зазначене нарахування ЄСВ проводиться в місяці його фактичного нарахування (поточному) без віднесення до відповідних місяців, за які проведено таке нарахування.

У разі виявлення помилки, допущеної в попередніх звітних періодах, страхувальник може здійснити самостійне виправлення такої помилки в поточному Звіті з ЄСВ із застосуванням кодів типу нарахувань, передбачених п.9 р. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435.

Роз’яснення з цього приводу надано в листі Державної фіскальної служби України від 03.10.2017 р. №16871/5/99-99-13-02-01-16.

Крім того повідомляємо, що за додатковими питаннями (роз`ясненнями) щодо заповнення таблиць звіту по єдиному внеску, необхідно звертатись до Пенсійного фонду України.

Щодо нецільової благодійної допомоги, то слід зазначити, що згідно з пп.170.7.3 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу сума нецiльової благодiйної допомоги, в тому числi матерiальної, що надається впродовж звiтного податкового року сукупно в розмiрi, що не перевищує мiсячного прожиткового мiнiмуму, чинного для працездатної особи на 01 сiчня звiтного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (відповідно не підлягає відображенню в таблиці).

У 2017 р. ця сума становить 2240 гривень. Якщо фактично надана сума матерiальної допомоги перевищує встановлене обмеження, то сума перевищення пiдлягає оподаткуванню.

Джерело: Територіальні органи ДФС у Львівській області