Головне меню програмних продуктів — покрокова інструкція | MASTER

Головне меню програмних продуктів

Головне меню – це основне вікно, яке користувач бачить після запуску та успішного входу в програмні продукти MASTER. Головне меню є відправною точкою для роботи в програмному продукті з різноманітними реєстрами, довідковою інформацією тощо.


ТЕРМІНОЛОГІЯ

Модуль – сукупність функціональних можливостей програмного продукту, що реалізують автоматизацію однієї із областей обліку, до якої користувач має доступ через іменований пункт Панелі модулів.

Розділ – набір пунктів меню, що логічно об’єднані за функціональністю в групу, яка має назву і розміщена на Робочому столі. 

Пункт меню – елемент інтерфейсу програмного продукту, що надає доступ до роботи з даними бухгалтерського обліку чи параметрами налаштування програмного продукту. Пункти меню завжди розташовані на Робочому столі, де вони організовані в розділи.


ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ РОБОТИ

Для виконання тих чи інших дій в програмному продукті користувач має запустити програмний продукт та увійти в Головне меню, потім вибрати потрібний модуль, після чого на його робочому столі вибрати потрібний пункт меню. Наприклад, вибрати в Головному меню модуль Продажі та пункт меню Договори, для додавання нового договору, чи Документи продажів відповідно для їх опрацювання. 

Загальні налаштування також виконуються в головному меню.

Головне меню містить всі необхідні елементи для зручної роботи з програмним продуктом – зручний та швидкий пошук потрібного пункту меню, засоби швидкого виклику пунктів меню, різноманітні налаштування, контекстна допомога тощо.


ЕЛЕМЕНТИ ГОЛОВНОГО МЕНЮ

Панель модулів, містить список модулів, які доступні поточному користувачу, відповідно до його прав та повноважень в програмному продукті.

Для отримання доступу до функціональності потрібного модуля, користувачу достатньо знайти його на Панелі модулів та вибрати. Після виконання вказаних дій на робочому столі будуть доступні всі відповідні розділи та пункти меню, що належать вибраному модулю.

Робочий стіл служить для забезпечення доступу до пунктів меню. На робочому столі відображаються всі розділи та пункти меню відповідного модулю.

Розділ – набір пунктів меню, що логічно об’єднані за функціональністю в групу, яка має назву і розміщена на Робочому столі. 

Пункт меню – елемент інтерфейсу програмного продукту, що надає доступ до роботи з даними бухгалтерського обліку чи параметрами налаштування програмного продукту. Пункти меню завжди
розташовані на Робочому столі, де вони організовані в розділи.

Налаштування видимості функцій

 • За допомогою кнопки Налаштування видимості функцій користувач самостійно може налаштувати собі відображення переліку тих пунктів меню, які він використовує при роботі з певним
  модулем та приховати зайві пункти меню.
 • За допомогою кнопок Зберегти зміни та Скасувати , виконуються дії збереження та скасування виконаних налаштувань відповідно. Для повернення первинних налаштувань слід скористатися кнопкою Відновити за замовчуванням. Кнопки доступні лише у режимі налаштування видимості функцій.


Пошук. Кнопка Пошуку реалізує можливість швидкого контекстного пошуку потрібних пунктів меню, дозволяє користувачу шукати пункти меню по масці, тобто вводячи тільки фрагменти, які зустрічаються у назві пункту меню. Наприклад, є потреба в пошуку пунктів меню, які в назві містять «реєс» та «накла». 

Пошук виконується після введення маски пошуку в полі Шукати… та натискання кнопки Enter на клавіатурі або кнопки Шукати. Результат пошуку відображається на Робочому столі. Знайдені пункти меню можливо відкрити або додати на панель Обране.

Панель Обране призначена для розміщення на неї пунктів меню, що використовуються найчастіше для зручного та швидкого доступу до відповідної функціональності програмного продукту. Наприклад, якщо користувач дуже часто відкриває реєстр документів продажів, то розміщення його кнопки на панель Обране для швидкого відкриття допоможе користувачу заощадити час та зробити відкриття цього реєстру більш зручним.

Є декілька способів розміщення пункту на панелі Обране:

 • за допомогою кнопки Додати, яка розміщена на панелі Обране;
 • за допомогою пункту Додати в обране контекстного меню, яке доступне для будь-якого пункту меню (контекстне меню викликається після натискання правої кнопки миші на пункті меню).

Видалення пунктів меню зі списку обраних виконується за допомогою пункту Налаштування панелі інструментів контекстного меню, яке доступне для панелі Обране.

Панель інструментів. На ній розміщуються кнопки, за допомогою яких здійснюється початкове налаштування параметрів обліку, відкриття додаткового вікна, отримання довідки по програмного продукту та зміна налаштувань для поточного користувача.

 • Кнопка Налаштування параметрів обліку, що розміщена на панелі інструментів головного меню відкриває екранну форму. Ця екранна форма, як правило, використовується для налаштування параметрів обліку власної організації на початку використання програмного продукту після його встановлення.
 • Кнопка Нове вікно дозволяє користувачу відкрити додаткове вікно програмного продукту для паралельної роботи.
 • Кнопка Довідка описана нижче в окремому підрозділі.

Кнопка налаштування для поточного користувача містить найменування цього користувача. Ця кнопка дозволяє:

 • Змінити об’єкт обліку – дозволяє користувачам, які ведуть облік декількох підприємств в одному програмному продукті, переходити від одного підприємства до іншого без перезавантаження програмного продукту.
 • Змінити мову – дозволяє змінити мову відображення даних та інтерфейсу.
 • Змінити свій пароль – дозволяє користувачеві при необхідності самостійно змінити пароль входу у програмний продукт.
 • Змінити користувача – дозволяє змінити користувача, який працює в програмному продукті.
 • Змінити групу – дозволяє користувачеві вибрати роль (іншу групу), з правами якої він хоче працювати. Якщо користувач включений в одну роль (групу), то дана кнопка відсутня.
 • Делегувати права – дозволяє користувачеві делегувати свої права, переглянути делеговані права та вибрати делеговані йому права інших користувачів, яких він може заміщати при виконанні функціональних обов’язків. Для прикладу, на Мал. 7 показано ситуацію, коли користувач Працівник складу, зареєструвавшись в програмному продукті MASTER, може використати права користувача Головний бухгалтер. Це можливо лише у тому випадку, якщо Головний бухгалтер заздалегідь делегував Працівникові складу свої права, скориставшись пунктом Делегувати права.

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і RMD-клієнт
> до 10 користувачів має безплатний експрес SQL-сервер
> багатооб'єктний облік
> автоналаштування під будь-яку операційну систему

від 11000 грн + ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> 24/7 техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 300 грн/місяць + ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 500 грн/година + ПДВ 20%