Товари повернули постачальнику, а кошти зарахували як оплату за інші товари: що з ПДВ | MASTER

Товари повернули постачальнику, а кошти зарахували як оплату за інші товари: що з ПДВ

819 0

Фіскали розяснили, як діяти платнику ПДВ, коли в межах одного дня покупець повернув товари  постачальнику, а кошти зарахували цьому покупцю як передоплату за інші товари. Податківці вказали, що постачальнику потрібно на повернення товарів скласти розрахунки коригування до відповідних податкових накладних, а на зарахування коштів в рахунок оплати інших товарів скласти податкову накладну. Такі рекомендації надала ДФСУ в ІПК від 20.05.2019 р. № 2240/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Тут податківці орієнтувалися на норми п. 44.1, п. 187.1, п. 192.1, п. 201.4 і п. 201.7 ПКУ. На їх підставі контролери дійшли такого висновку.

У цій ситуації постачальнику потрібно:

  • на дату повернення товарів складати розрахунки коригування до кожної податкової накладної, оформленої на дату «першої події» за операціями з постачання таких товарів. Розрахунки коригування реєструє в ЄРПН покупець (платник ПДВ);
  • на дату зарахування коштів в рахунок оплати інших товарів, які ще не постачали, скласти відповідну(і) податкову(і) накладну(і) та зареєструвати її(їх) в ЄРПН.

Крім того, фискалы зауважили: у випадку отримання кількох авансових платежів протягом одного дня від одного і того ж покупця за одні і ті ж товари не вважатимуть помилкою, якщо постачальник складе одну податкову накладну на загальну суму таких авансових платежів. При цьому платник ПДВ самостійно, керуючись даними бухобліку та первинними документами, визначає, чи потрібно зазначати у такій податковій накладній коду ознаки зведеної податкової накладної.

Нагадаємо, що зведені податкові накладні складають у разі нарахування компенсуючих ПДВ-зобов’язань за п. 198.5 і п. 199.1 ПКУ (коди ознак 1 і 2), а також зведені податкові накладні складають на загальну суму перевищення мінімальної бази над фактичною ціною постачання (код ознаки 3) та на ритмічні або безперервні постачання (код ознаки 4).

Жоден із цих випадків не відповідає описаному вище. Тому, вважаємо, що у цій ситуації код ознаки зведеної податкової накладної проставляти все-таки не варто.

Джерело: buhgalter911.com

Минулі події — 31.01.2020

ДФС Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 січня 2020 року


БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами;

 податковий облік згідно діючого ПКУ;

зведена бухгалтерська звітність;

 автоматичне формування фінансової звітності.

від 9699 грн звільнено від ПДВ

ІНДИВІДУАЛЬНІ РІШЕННЯ

конфігурування нетипового функціоналу;

розробка індивідуальних рішень;

перенесення даних із іншого програмного забезпечення;

інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 900 грн/година + ПДВ 20%

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ

обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) електронних документів із КЕП;

налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних електронних документів;

 єдине середовище зберігання документів.

від 8990 грн звільнено від ПДВ