Порядок заповнення поля «Призначення платежу» | MASTER

Порядок заповнення поля «Призначення платежу»

При сплаті податків, зборів до бюджету платник податків заповнює поле «Призначення платежу» розрахункового документа з урахуванням вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 із змінами та доповненнями (далі – Порядок).

Пунктом 1 Порядку передбачено, що поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

— поле № 1 – друкується службовий код (знак) «*» (ознака платежу);

— поле № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати (формат ссс - тризначне число);

— поле № 3 – друкується розділовий знак «;» та один з нижченаведених реквізитів:

   — код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);

   — реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

   — реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);

   — поле № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі.

У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов’язково вказується код класифікації доходів бюджету.

У разі здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ), повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету за висновками територіальних органів ДФС, поля № 5 та № 6 заповнюються таким чином:

— поле № 5 – друкується розділовий знак «;» та дата висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (формат – ДД.ММ.РРРР). Платником податків поле № 5 не заповнюється;

— поле № 6 – друкується розділовий знак «;» та номер висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету. Платником податків поле № 6 не заповнюється;

— поле № 7 – друкується розділовий знак «;».

При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками (п. 2 Порядку).

Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ (п. 6 Порядку).

У разі наявності у платника податків, зокрема податкового боргу розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі «Призначення платежу» розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому Податковим кодексом України, а такому виду сплати органами ДФС присвоюється код виду сплати 140 (п. 8 Порядку).

В залежності від виду сплати в полі № 2 «Призначення платежу» розрахункових документів вказується відповідний код сплати згідно із додатком до Порядку.

Згідно з додатком 8 «Указівки щодо заповнення реквізитів розрахункових документів на паперових носіях, їх реєстрів і заяви про відкриття акредитива» до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 № 22, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за №377/8976, у реквізиті «Отримувач» під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Джерело: Головне управління ДФС у Івано-Франківській області

Підпишіться на наші щотижневі новини
«ПРЕТ СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН» автоматизував облік разом із MASTER

«ПРЕТ СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН» автоматизував облік разом із MASTER

«Прикарпатенерготрейд» обрав рішення MASTER для бухгалтерського та кадрового обліку

«Прикарпатенерготрейд» обрав рішення MASTER для бухгалтерського та кадрового обліку

заміна 1С
«ДОКА УКРАЇНА Т.О.В.» автоматизувала комплексний облік бухгалтерських операцій і заробітної плати з MASTER

«ДОКА УКРАЇНА Т.О.В.» автоматизувала комплексний облік бухгалтерських операцій і заробітної плати з MASTER

заміна 1с
«Трементум Рісерч» веде бухгалтерський облік резидента Дія.City в MASTER

«Трементум Рісерч» веде бухгалтерський облік резидента Дія.City в MASTER

ІТ-компанія «БРІГ СОФТВЕР» веде бухгалтерський облік в хмарному сервісі MASTER online

ІТ-компанія «БРІГ СОФТВЕР» веде бухгалтерський облік в хмарному сервісі MASTER online

«Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗУ» веде облік в MASTER

«Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗУ» веде облік в MASTER

«МОРРІЧСЕРВІС» впровадили комплексний облік бухгалтерії, зарплати і кадрів, електронний документообіг MASTER

«МОРРІЧСЕРВІС» впровадили комплексний облік бухгалтерії, зарплати і кадрів, електронний документообіг MASTER

заміна 1с
ППО «Нафтогаз України» обрали MASTER для комплексного обліку бухгалтерії, зарплати і кадрів

ППО «Нафтогаз України» обрали MASTER для комплексного обліку бухгалтерії, зарплати і кадрів

«Харківські теплові мережі» автоматизувало комплексний бухгалтерський облік з допомогою MASTER

«Харківські теплові мережі» автоматизувало комплексний бухгалтерський облік з допомогою MASTER