Міністерством фінансів України було оприлюднено проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Таксономії фінансової звітності».
Проект наказу підготовлено з метою реалізації абзацу двадцять другого статті 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та для забезпечення дотримання статті 12¹ цього Закону суб’єктами господарювання щодо вимог складання та подання фінансової звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності в єдиному електронному форматі.
З проектом наказу можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України (www.minfin.gov.ua).
Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються протягом 20 днів з дня його оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України.
Мінфін на своєму сайті оприлюднив проект наказу "Про затвердження Таксономії фінансової звітності".
Нагадаємо: таксономією називають склад статей і показників фінзвітності та її елементів, які підлягають розкриттю.
Запровадження таких показників та елементів прямо передбачене п. 2 розд. ІІ Закону № 2164-VIII. Відповідно до цього Закону першим звітним періодом, за який МСФЗшники подають фінзвітність на підставі таксономії в електронній формі є 2019 рік.
В основі, запропонованої Мінфіном моделі лежить таксономія фінзвітності (а точніше її переклад), що була випущена Фондом МСФЗ (https://www.ifrs.org/).
Відповідно до п. 2 та 5 ст. 121 Закону про бухоблік, подавати фінзвітність (у т. ч. консолідовану) на основі таксономії фінзвітності мають:
- підприємства, що становлять суспільний інтерес;
- публічні акціонерні товариства;
- підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення;
- підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабміном.
У разі прийняття проекту наказ набере чинності з 1 січня 2019 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.