Податкова накладна: з 1 грудня за новою формою? | MASTER

Податкова накладна: з 1 грудня за новою формою?

2415 0

З 1 грудня 2018 року усі ПН та РК до них складатимуться та реєструватимуться в єрпн за оновленою формою.

Наказом Мінфіну від 18.09.2018 р. № 763 внесено зміни до форми ПН та РК та порядку їх складання. Очікується, що наказ буде опубліковано на початку листопада цього року. Це означає, що вже з 1 грудня 2018 р. усі ПН та РК до них складатимуться та реєструватимуться в ЄРПН за оновленою формою.

Насамперед це зміни у формі ПН та РК. Так, заголовну частину доповнено реквізитом, безпосередньо передбаченим ст. 201 ПКУ, — «Податковий номер платника податку» (постачальника/покупця). Крім того, як у ПН, так і в РК в розділі Б додається графа «Сума податку на додану вартість» (графи 11/14 відповідно). Відсутність цього показника в окремих випадках призводила до труднощів із наступним коригуванням конкретної товарної позиції. Щоб мінімізувати ризики допущення порушень при складанні наступних РК, до кожної товарної позиції було введено цю додаткову графу в розділі Б. Тобто сума ПДВ визначатиметься за кожною операцією з постачання товарів/послуг, яка відображається в ПН окремим рядком. Цей показник розраховуватиметься автоматично.

Серед змін, які стосуються виключно форми РК, запроваджено поле для зазначення інформації про зайво складені ПН. Також колонку «Причина коригування» у РК замінено колонкою «Код причини». Тобто в подальшому зазначатиметься тільки номер, який відповідатиме певній причині коригування.

У порядку складання ПН передбачено особливості заповнення реквізиту «Податковий номер платника податку» (постачальника/покупця). Такий реквізит заповнюватиметься не у всіх ПН, а виключно в тих, які складаються на платників ПДВ.

Істотних змін зазнав порядок складання РК. Так, для виправлення помилок у реквізитах заголовної частини ПН, які не заважають ідентифікувати операцію, якщо, наприклад, помилилися у назві платника, достатньо направити РК із виправленими даними у заголовній частині, без заповнення розділів А і Б. Наразі цей механізм уже працює, і є відповідні роз’яснення платникам податку з цього питання (ІПК від 19.02.2018 р. № 666/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, від 05.06.2018 р. № 2451/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, лист ДФС України від 22.06.2018 р. № 18983/7/99-99-15-03-02-17).

Деталізовано і механізм складання РК. Адже у чинній редакції порядку досить мало інформації з цього приводу. В оновленій редакції порядку чітко прописано основ­ний принцип коригування, який полягає у тому, що у будь-якому РК незалежно від причини складання виправлення здійснюватиметься шляхом сторнування рядка ПН, який коригується, та додаванням рядка з правильними даними. При цьому порядкові номери позиції не можуть бути повтореними. Такий механізм практично виключає можливість допущення помилок при складанні РК і в подальшому дасть змогу відслідкувати кінцевий результат тієї чи іншої операції в результаті проведених коригувань.

Оновлений порядок передбачає визначення чіткого переліку причин коригування. Кожний причині буде присвоєно відповідний код. Умовні коди причин коригування будуть оприлюднені на офіційному веб-порталі ДФС України. При цьому цей перелік не буде виключним, він доповнюватиметься у міру потреби.

Нарешті врегулювано і питання зайвих ПН. Це стосується випадків, коли в ЄРПН обліковуються дві і більше ПН, складені за однією господарською операцією, при цьому в декларації відображаються не ПН, а лише податкові зобов’язання за однією господарською операцією. Внаслідок таких розбіжностей при обрахунку реєстраційної суми у платника виникає ∑Перевищ, яка зменшує таку суму. У подальшому такі ПН сторнуються за допомогою РК. Але у зв’язку з тим, що складання РК, як правило, відбувається уже в наступному періоді, на сьогодні такі коригування не вирішують питання з реєстраційною сумою. Саме для врегулювання таких ситуацій у порядку передбачено механізм, який надає можливість складання до ПН, яка є дублюючою, відповідного РК зі спеціальним типом причини «20». У результаті така дуб­лююча ПН і РК до неї в подальшому не впливатимуть на обрахунок реєстраційної суми.

А як бути тим платникам податку, у яких така ПН вже була відкоригована шляхом складання РК до запровадження зазначеного механізму? Для того щоб дублю­юча ПН і «обнуляючий» РК до неї не брали участь у формулі, потрібно буде скласти ще один специфічний РК, завдяки якому вони не братимуть участь в обрахунку реєстраційної суми.

 Джерело: ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 600 грн/година з урахуванням ПДВ 20%

ХМАРА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 960 грн/місяць звільнено від ПДВ

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і Web-клієнт RMD
> безплатний експрес SQL-сервер (до 10 ліцензій)
> багатооб'єктний облік
> іменні та конкурентні ліцензії на вибір
> покрокові інструкції для легкого запуску

від 14400 грн з урахуванням ПДВ 20%