Сьогодні, 10 жовтня 2017 року, у Верховній Раді України зареєстровано проект «Закону про обіг криптовалюти в Україні» №7183 від 06.10.2017р. (текст законопроекту розміщено за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62684)

Зареєстровано проект Закону про обіг криптовалюти в Україні

2163 0

Сьогодні, 10 жовтня 2017 року, у Верховній Раді України зареєстровано проект «Закону про обіг криптовалюти в Україні» №7183 від 06.10.2017р. 

Як зазначається у пояснювальній записці до Закону України «Про обіг криптовалюти в Україні», технологія блокчейн, на якій базується велика кількість технологічних розробок, застосовується в багатьох сферах суспільства, таких як діяльність у сфері криптографії, криптовалюти так і застосування у державній сфері управління по всьому світу. За даними багатьох міжнародних ЗМІ, Україна входить до країн-лідерів у сфері застосування криптовалюти і технології блокчейн та є ідеальним місцем для розвитку новітніх технологій.           

           

При цьому, ні правовий статус криптовалюти, ні процес її майнінгу та обігу чинним законодавством взагалі не врегульовано.



Що передбачає проект?

  • Визначення поняття та правового статусу криптовалюти, а також інших понять, що застосовуються у процесі її функціонування.
  • Так, згідно ст.1 даного проекту, криптовалюта – це програмний код (набір символів, цифр та букв), що є об’єктом права власності, який може виступати засобом міни, відомості про який вносяться та зберігаються у системі блокчейн strong>в якості облікових одиниць поточної системи блокчейн у вигляді даних (програмного коду);
  • Система блокчейн - децентралізований публічний реєстр усіх проведених криптовалютних транзакцій, які були проведені суб’єктом криптовалютних операцій.
  • Обовязок регулювання ринку криптовалют покладено на Національний банк України. Так, передбачено доповнення функцій НБУ, що визначені ст.7 відповідного Закон України «Про Національний банк України», п.32, а саме: визначення порядку створення та діяльності криптовалютної біржі, моніторингу всіх криптовалютних транзакцій, ідентифікації суб’єкту криптовалютних операцій.
  • При цьому, проектом передбачено, що держава не несе зобов’язань, а також не відшкодовує вартість криптовалюти у випадку її знецінювання або втрати з будь-яких інших причин. Також, держава не гарантує та не здійснює будь-яких заходів із забезпечення діяльності онлайн-сервісів з обміну криптовалюти.
  • Криптовалюта отримується як винагорода системи блокчейн, в результаті її генерації у системі блокчейн майнером, який виконав необхідні умови для її отримання. Отримана таким чином криптовалюта є власністю майнера, та є об’єктом оподаткування.
  • Суб’єкт криптовалютних операцій має право вільно розпоряджатись криптовалютою, зокрема здійснювати операції з міни (обміну) криптовалюти будь-яких видів на іншу криптовалюту, обмінювати її на електроні гроші, валютні цінності, цінні папери, послуги, товари тощо.
  • До криптовалюти застосовуються загальні норми які розповсюджуються на право приватної власності.
  • Порядок оподаткування операцій з майнінгу, міни (обміну) криптовалюти регулюється чинним законодавством України.
  • До криптовалютних транзакції застосовуються загальні положення про договір міни.

Прикінцевими положеннями проекту передбачено обов’язок доопрацювати відповідні нормативно-правові акти в частині регулювання обігу криптовалюти в Україні,  а саме:

1. Кабінету Міністрів України протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

  • привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
  • забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

2. Національному Банку України протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

  • розробити порядок створення та діяльності криптовалютних бірж, порядок моніторингу всіх транзакцій, ідентифікацію та персоніфікацію суб’єктів криптовалютних операцій;
  • привести у відповідність із цим Законом власні нормативно-правові акти.

У разі прийняття даного проекту Верховною Радою, закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування.

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і Web-клієнт RMD
> безплатний експрес SQL-сервер (до 10 ліцензій)
> багатооб'єктний облік
> іменні та конкурентні ліцензії на вибір
> покрокові інструкції для легкого запуску

від 13200 грн з урахуванням ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 960 грн/місяць з урахуванням ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 600 грн/година з урахуванням ПДВ 20%