Про транскордонне переміщення валютних цінностей | MASTER

Про транскордонне переміщення валютних цінностей

1086 0

З 07.02.2019 встановлено нові правила валютного регулювання в Україні.

Нормативно вони регулюються Законом України від 21.06.2018 №2473-VIII «Про валюту та валютні операції» та Положенням про транскордонне переміщення валютних цінностей, затвердженим постановою Національного банку України від 02.01.2019 №3.

Зокрема, нормативними актами передбачено збільшення до 365 днів граничного строку здійснення розрахунків за зовнішньоекономічними договорами, скасування санкцій у вигляді припинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення строків розрахунків та скасування валютного нагляду за експортно-імпортними операціями до 150 тис грн тощо.

Транскордонне переміщення валютних цінностей регламентується статтею 8 зазначеного вище закону та деталізовано нормами постанови НБУ від 02.01.2019 №3.

Так, фізичні особи можуть ввозити в Україну та вивозити за її межі готівкову валюту і банківські метали в сумі чи вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу.

У разі, якщо сума чи вартість готівкової валюти і банківських металів дорівнює або перевищує в еквіваленті 10 000 євро, необхідно письмово декларувати митному органу у повному обсязі.

Юридичні особи можуть ввозити в Україну або вивозити за її межі готівкову валюту через повноважного представника без обмеження суми з обов’язковим письмовим декларуванням митному органу в повному обсязі за умови, що таке ввезення чи вивезення зумовлене господарською діяльністю.

Юридичні особи можуть також ввозити в Україну або вивозити за межі України банківські метали без обмеження суми з обов’язковим письмовим декларуванням митному органу в повному обсязі за умови, що таке ввезення чи вивезення зумовлене господарською діяльністю, та за наявності договору із контрагентом або документу, що його замінює.

Слід зазначити, що підставою для ввезення юридичною особою в Україну банківських металів, афінаж* яких здійснено з дорогоцінних металів, вивезених за межі митної території України, є договір із контрагентом або документ, що його замінює, та договір на поставку банківських металів Національному банку.

Транскордонне переміщення готівкової валюти і банківських металів шляхом поштових відправлень здійснюється виключно шляхом поштових відправлень з оголошеною вартістю.

*афінаж – комплекс технологічних процесів з очищення дорогоцінних металів від домішок

 Джерело: ГУ ДФС в Одеській області

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

Комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами. Зведена бухгалтерська звітність.

Податковий облік згідно діючого ПКУ. 
Автоматичне формування фінансової звітності.

від 11000 грн + ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

Конфігурування нетипового функціоналу, розробка індивідуальних рішень.

Перенесення даних із іншого програмного забезпечення.
Інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 1075 грн/година + ПДВ 20%

Е-ДОКУМЕНТООБІГ

Обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) е-документів із КЕП.

Налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних е-документів.
Єдине середовище зберігання документів.

від 10000 грн + ПДВ 20%