Як підтвердити країну походження товарів | MASTER

Як підтвердити країну походження товарів

1755 0

Згідно чинного законодавства України країна походження товару визначається з метою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України, а також забезпечення обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі.

Країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до встановлених критеріїв.

Товар може набувати преференційне або непреференційне походження.

Правила визначення непреференційного походження товару встановлені Митним кодексом України (розділ II).

Повністю вироблені або піддані достатній переробці товари преференційного походження визначаються на основі законів, а також міжнародних договорів України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.

Країна походження товару підтверджується сертифікатом про походження товару або іншим документом, встановленим відповідним законом.

Особливості пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами передбачені МКУ від 13.03.2012 (розділ XII).

Якщо товари ввозяться громадянами та оподатковуються за єдиною ставкою мита відповідно до розділу XII МКУ, то документи, які підтверджують країну походження товару, не вимагаються.

Відповідно до положень статті 377 глави 55 розділу XII МКУ від 13.03.2012 товари за товарними позиціями 8701 – 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України.

Таким чином, при митному оформленні задекларованих товарів митницею здійснюється контроль щодо відповідності та правомірності зазначеноїінформації у графах митної декларації, у тому числі контроль за правильністю заявленої країни походження товару та наявності відповідного документа, який її підтверджує.

Джерело: ГУ ДФС у Черкаській області

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

Комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами. Зведена бухгалтерська звітність.

Податковий облік згідно діючого ПКУ. 
Автоматичне формування фінансової звітності.

від 11000 грн звільнено від ПДВ

ПОСЛУГИ

Конфігурування нетипового функціоналу, розробка індивідуальних рішень.

Перенесення даних із іншого програмного забезпечення.
Інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 1075 грн/година + ПДВ 20%

Е-ДОКУМЕНТООБІГ

Обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) е-документів із КЕП.

Налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних е-документів.
Єдине середовище зберігання документів.

від 10000 грн звільнено від ПДВ