Як підтвердити країну походження товарів | MASTER

Як підтвердити країну походження товарів

1899 0

Згідно чинного законодавства України країна походження товару визначається з метою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України, а також забезпечення обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі.

Країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до встановлених критеріїв.

Товар може набувати преференційне або непреференційне походження.

Правила визначення непреференційного походження товару встановлені Митним кодексом України (розділ II).

Повністю вироблені або піддані достатній переробці товари преференційного походження визначаються на основі законів, а також міжнародних договорів України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.

Країна походження товару підтверджується сертифікатом про походження товару або іншим документом, встановленим відповідним законом.

Особливості пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами передбачені МКУ від 13.03.2012 (розділ XII).

Якщо товари ввозяться громадянами та оподатковуються за єдиною ставкою мита відповідно до розділу XII МКУ, то документи, які підтверджують країну походження товару, не вимагаються.

Відповідно до положень статті 377 глави 55 розділу XII МКУ від 13.03.2012 товари за товарними позиціями 8701 – 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України.

Таким чином, при митному оформленні задекларованих товарів митницею здійснюється контроль щодо відповідності та правомірності зазначеноїінформації у графах митної декларації, у тому числі контроль за правильністю заявленої країни походження товару та наявності відповідного документа, який її підтверджує.

Джерело: ГУ ДФС у Черкаській області

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і Web-клієнт RMD
> безплатний експрес SQL-сервер (до 10 ліцензій)
> багатооб'єктний облік
> іменні та конкурентні ліцензії на вибір
> покрокові інструкції для легкого запуску

від 13200 грн з урахуванням ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 960 грн/місяць з урахуванням ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 600 грн/година з урахуванням ПДВ 20%