Як правильно розрахувати декретниці суму компенсації за невикористану відпустку при звільненні | MASTER

Як правильно розрахувати декретниці суму компенсації за невикористану відпустку при звільненні

1495 0

Оскільки працівниця фактично відпрацювала на підприємстві повний календарний рік, то при звільненні їй необхідно виплатити компенсацію за всі 24 календарних дні.

Розрахунковим періодом для зазначеної виплати слід вважати час з 1 червня 2017 року по 30 квітня 2018 року. Нагадаємо, що час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали й за ними не зберігався заробіток, або він зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (абз. 6 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100).

При обчисленні середньої заробітної плати враховуються: основна і додаткова заробітна плата, а також виплати за час, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо), а також допомога з тимчасової непрацездатності.

Отже, з кількості днів розрахункового періоду слід виключити дні перебування працівниці у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, а також вихідні та святкові дні, передбачені ст. 73 КЗпП.

Дні перебування в декретній відпустці та дні тимчасової непрацездатності з кількості днів розрахункового періоду не виключаються. При цьому виплати за ці періоди враховуються при обчисленні середньої заробітної плати.

Всі виплати працівниці, здійснені в розрахунковому періоді, слід врахувати при складанні розрахунку середньої заробітної плати.

Джерело: buhgalter.com.ua

Минулі події — 31.01.2020

ДФС Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 січня 2020 року


БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами;

 податковий облік згідно діючого ПКУ;

зведена бухгалтерська звітність;

 автоматичне формування фінансової звітності.

від 9699 грн звільнено від ПДВ

ІНДИВІДУАЛЬНІ РІШЕННЯ

конфігурування нетипового функціоналу;

розробка індивідуальних рішень;

перенесення даних із іншого програмного забезпечення;

інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 900 грн/година + ПДВ 20%

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ

обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) електронних документів із КЕП;

налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних електронних документів;

 єдине середовище зберігання документів.

від 8990 грн звільнено від ПДВ