Як правильно розрахувати декретниці суму компенсації за невикористану відпустку при звільненні | MASTER

Як правильно розрахувати декретниці суму компенсації за невикористану відпустку при звільненні

1642 0

Оскільки працівниця фактично відпрацювала на підприємстві повний календарний рік, то при звільненні їй необхідно виплатити компенсацію за всі 24 календарних дні.

Розрахунковим періодом для зазначеної виплати слід вважати час з 1 червня 2017 року по 30 квітня 2018 року. Нагадаємо, що час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали й за ними не зберігався заробіток, або він зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (абз. 6 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100).

При обчисленні середньої заробітної плати враховуються: основна і додаткова заробітна плата, а також виплати за час, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо), а також допомога з тимчасової непрацездатності.

Отже, з кількості днів розрахункового періоду слід виключити дні перебування працівниці у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, а також вихідні та святкові дні, передбачені ст. 73 КЗпП.

Дні перебування в декретній відпустці та дні тимчасової непрацездатності з кількості днів розрахункового періоду не виключаються. При цьому виплати за ці періоди враховуються при обчисленні середньої заробітної плати.

Всі виплати працівниці, здійснені в розрахунковому періоді, слід врахувати при складанні розрахунку середньої заробітної плати.

Джерело: buhgalter.com.ua

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і RMD-клієнт
> до 10 користувачів має безплатний експрес SQL-сервер
> багатооб'єктний облік
> автоналаштування під будь-яку операційну систему

від 11000 грн + ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> 24/7 техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 300 грн/місяць + ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 500 грн/година + ПДВ 20%