Як правильно розрахувати декретниці суму компенсації за невикористану відпустку при звільненні | MASTER

Як правильно розрахувати декретниці суму компенсації за невикористану відпустку при звільненні

1586 0

Оскільки працівниця фактично відпрацювала на підприємстві повний календарний рік, то при звільненні їй необхідно виплатити компенсацію за всі 24 календарних дні.

Розрахунковим періодом для зазначеної виплати слід вважати час з 1 червня 2017 року по 30 квітня 2018 року. Нагадаємо, що час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали й за ними не зберігався заробіток, або він зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (абз. 6 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100).

При обчисленні середньої заробітної плати враховуються: основна і додаткова заробітна плата, а також виплати за час, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо), а також допомога з тимчасової непрацездатності.

Отже, з кількості днів розрахункового періоду слід виключити дні перебування працівниці у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, а також вихідні та святкові дні, передбачені ст. 73 КЗпП.

Дні перебування в декретній відпустці та дні тимчасової непрацездатності з кількості днів розрахункового періоду не виключаються. При цьому виплати за ці періоди враховуються при обчисленні середньої заробітної плати.

Всі виплати працівниці, здійснені в розрахунковому періоді, слід врахувати при складанні розрахунку середньої заробітної плати.

Джерело: buhgalter.com.ua

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

Комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами. Зведена бухгалтерська звітність.

Податковий облік згідно діючого ПКУ. 
Автоматичне формування фінансової звітності.

від 11000 грн звільнено від ПДВ

ПОСЛУГИ

Конфігурування нетипового функціоналу, розробка індивідуальних рішень.

Перенесення даних із іншого програмного забезпечення.
Інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 1075 грн/година + ПДВ 20%

Е-ДОКУМЕНТООБІГ

Обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) е-документів із КЕП.

Налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних е-документів.
Єдине середовище зберігання документів.

від 10000 грн звільнено від ПДВ