Відкритий «Бюджет для громадян» — другий модуль проекту «Є-Data»

Відкритий «Бюджет для громадян» — другий модуль проекту «Є-Data»

2001 0

15 вересня виповнилося три роки з дня старту порталу Є-Data. На прес-конференції з цієї нагоди було представлено модуль порталу — відкритий “Бюджет для громадян”. Проект покаже всі стадії бюджетного процесу від початку і до кінця: планування, виконання, аналіз.

Що таке відкриті дані?

Відкриті дані — це концепція, за якої будь-яка особа може мати доступ до певного роду інформації. Тенденція останніх років до відкритості даних щодо використання державних коштів в Україні продиктована політикою боротьби з корупцією та сприянням впливу думки громадян на вектор розвитку держави.

З метою забезпечення доступу громадян України до відкритих даних щодо використання публічних коштів створено портал Є-Data.

Що дає модуль “Бюджет для громадян”?

Наразі модуль показує основні показники виконання бюджету за 2018 рік. Користувачі можуть знайти структуру доходів і видатків та рівень виконання бюджету. Інформація оновлюється щомісячно. Портал допомагає простежити структуру витрат бюджетних коштів: скільки видатків пішло на медицину, освіту, оборону тощо.

Нагадуємо, що e-data.gov.ua на сьогодні є найбільшим порталом відкритих даних України в секторі публічних фінансів.

На порталі вже можна знайти 2 млн звітів, 10 млн договорів, 95,5 млн бюджетних транзакцій, 44 тис. державних організацій зареєструватися на порталі та почали звітувати про використання коштів. До того ж, 23 млн актів уже внесено на портал, і вся ця інформація є у відкритому доступі. У планах проекту — відкриття місцевих бюджетів. 

Автоматизація процесу вигрузки даних для бюджетних установ

Відкритість даних має дві сторони медалі: з одного боку користувач бачить цифри й показники на інтерфейсі, а з іншого — існує цілий алгоритм підвантаження даних, їх систематизації та оприлюднення. 

З метою полегшення роботи бухгалтерів бюджетних установ, у програмі MASTER:Бюджетні установи передбачено вивантаження договорів, додаткових угод та актів на веб-портал Є-Data. Методику вивантаження ви можете знайти за посиланням.

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

Комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами. Зведена бухгалтерська звітність.

Податковий облік згідно діючого ПКУ. 
Автоматичне формування фінансової звітності.

від 11000 грн звільнено від ПДВ

ПОСЛУГИ

Конфігурування нетипового функціоналу, розробка індивідуальних рішень.

Перенесення даних із іншого програмного забезпечення.
Інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 1075 грн/година + ПДВ 20%

Е-ДОКУМЕНТООБІГ

Обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) е-документів із КЕП.

Налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних е-документів.
Єдине середовище зберігання документів.

від 10000 грн звільнено від ПДВ