Спрощення залучення іноземних позик в Україну | MASTER

Спрощення залучення іноземних позик в Україну

1735 0

Нагадуємо, що нормами п.140.2 ст.140 Податкового кодексу України передбачено визначення податкових різниць за сумами фінансових витрат при залученні позик від нерезидентів з метою збільшення фінансового результату до оподаткування.

З 17 серпня поточного року зазнали змін норми валютного законодавства, які визначені Постановою Нацбанку від 20.07.2018 № 83 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Зокрема, вони стосуються  спрощення у сфері регулювання операцій резидентів – позичальників із залучення зовнішніх кредитних ресурсів в Україну.

Розпочинає роботу автоматизація процедури реєстрації/унесення змін/анулювання реєстрації зовнішніх договорів кредитування (позики)  в іноземній валюті, укладених резидентами-позичальниками. Ініціювання таких процедур здійснюватиме уповноважений банк - обслуговуючий  за договором позики  шляхом надсилання до Нацбанку відповідного електронного документу. В свою чергу НБУ засобами спеціального програмного забезпечення буде в автоматизованому режимі проводити ці процедури.

При цьому, виключено вимогу щодо обов'язкового проведення Нацбанком розгляду та аналізу пакетів документів на предмет наявності індикаторів ризиковості фінансової операції,  які проводилися раніше.

Це повинно сприяти покращенню фінансування економічного мікроклімату суб'єктів господарювання України та пожвавленню української економіки в цілому.

Джерело: Офіс великих платників податків ДФС

Минулі події — 31.01.2020

ДФС Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 січня 2020 року


БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами;

 податковий облік згідно діючого ПКУ;

зведена бухгалтерська звітність;

 автоматичне формування фінансової звітності.

від 9699 грн звільнено від ПДВ

ІНДИВІДУАЛЬНІ РІШЕННЯ

конфігурування нетипового функціоналу;

розробка індивідуальних рішень;

перенесення даних із іншого програмного забезпечення;

інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 900 грн/година + ПДВ 20%

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ

обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) електронних документів із КЕП;

налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних електронних документів;

 єдине середовище зберігання документів.

від 8990 грн звільнено від ПДВ