За 21 день 2019 року завдяки системі АСАУР до бюджету перераховано близько 20 млн гривень | MASTER

За 21 день 2019 року завдяки системі АСАУР до бюджету перераховано близько 20 млн гривень

1259 0

Застосування автоматизованої системи аналізу та управління ризиками дозволяє зупинити митне оформлення товарів за ризиковими деклараціями, а отже упередити недонадходження до бюджету платежів. Так, лише за 21 день поточного року за рахунок застосування АСАУР до бюджету вже перераховано близько 20 млн грн. Це суми, які були нараховані в результаті коригування митної вартості товарів, країни походження та класифікації товарів. Про це розповів в.о. директора Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС Андрій Войцещук.

За його словами, автоматизована система аналізу та управління ризиками застосовується як один з механізмів контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України.

Відповідно до Митного кодексу України, декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов’язані подавати достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об’єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.

Відповідно до Угоди про СОТ, до якої приєдналася Україна, кожна країна зберігає за собою право встановлювати власну систему контролю за правильністю визначення митної вартості товарів.

Застосування АСАУР дозволяє здійснювати автоматичний відбір митних декларацій або переміщень товарів, транспортних засобів, осіб через кордон, по яких необхідно посилити митний контроль, генерувати перелік митних формальностей та фіксувати інформацію, внесену посадовими особами митниць за результатами митних формальностей.

Спрацювання профілю ризику є підставою для поглибленого вивчення документів та відомостей, зазначених в них, обставин зовнішньоекономічної операції із прийняттям управлінського рішення на відповідному рівні.

«ДФС постійно здійснює профілювання системи АСАУР для якісного виконання органами ДФС форм митного контролю, ефективної протидії порушенням митного законодавства, забезпечення повноти оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України. Також цей процес проводиться з метою встановлення відповідності підходів у профілюванні ризиків нормам митного законодавства країн ЄС, міжнародним конвенціям», – розповів Андрій Войцещук.

Як зазначив посадовець, актуалізація і перегляд відповідних профілів АСАУР здійснюється за напрямами достовірності декларування, класифікації товарів, країни їх походження та повноти оподаткування.

Застосування відповідних генеруючих профілів АСАУР сприяє виконанню митниками безпекової функції за рахунок ідентифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України. Крім того, через контроль зовнішньоекономічних операцій забезпечується захист економічних інтересів України, здійснюється імплементація митного законодавства України до норм міжнародного права та прискорення товарообігу зовнішньої торгівлі України.

До того ж за рахунок припинення схем незаконного переміщення товарів через митний кордон України збільшуються надходження зі сплати митних платежів до державного бюджету України.

Джерело: Державна фіскальна служба України

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і RMD-клієнт
> до 10 користувачів має безплатний експрес SQL-сервер
> багатооб'єктний облік
> автоналаштування під будь-яку операційну систему

від 11000 грн + ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> 24/7 техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 300 грн/місяць + ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 500 грн/година + ПДВ 20%