Повідомляємо, що таблиця 5 не подається, якщо у звітному періоді не було зафіксовано фактів укладення і розірвання трудових договорів (цивільно-правових договорів), зміни посади, строків проходження військової служби або надання відповідної відпустки.
При цьому якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою був розірваний трудовий договір (цивільно-правовий договір), а потім знову укладений, на таку застраховану особу роблять два записи в таблиці 5 додатка 4 із зазначенням:
- у першому — дати припинення трудових відносин;
- у другому — дати початку трудових або цивільно-правових відносин.
Відзначимо, що Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, як у чинній редакції, так і в оновленій, яка набере чинності з 1 серпня 2018 року, зазначено таке. Таблиця 5 формується і подається, зокрема, у разі надання/закінчення у звітному періоді:
- відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами,
- відпустки для догляду за дитиною до 3 років,
- відпустки для догляду за дитиною з 3 до 6 років.
Таким чином, факт надання працівникам інших відпусток (наприклад, щорічної, навчальної, додаткової відпустки батькам з дітьми, без збереження заробітної плати тощо) в таблиці 5 не відображається. Так, наприклад, якщо працівникові надана щорічна відпустка, то інформація про це (сума відпускних, місяць за який надана відпустка, код категорії типу нарахування 10 в графі 10) має бути відображена в таблиці 6. Іншого Порядком № 435 не передбачено.
Джерело: buhgalter.com.ua