Про витрати на оренду житла внутрішньо переміщених осіб | MASTER

Про витрати на оренду житла внутрішньо переміщених осіб

1050 0

Законом України від 06.09.18 № 2530-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» (далі – Закон № 2530-VIII), внесено зміни до п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України.

Так, відповідно до нового пп. 166.3.9 платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право включити до податкової знижки витрати фактично сплачені ним у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим згідно із вимогами чинного законодавства.

Громадянин має право скористатися зазначеною в цьому підпункті податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого та другого ступенів споріднення:

  • не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
  • не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Для отримання податкової знижки громадянину необхідно подати до органу ДФС за своєю податковою адресою Декларацію про майновий стан і доходи. Термін – по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року.

Пунктом 45.1 ст. 45 Податкового кодексу України встановлено, що податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Для взяття на облік внутрішньо переміщена особа надає до контролюючого органу «Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи» та Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків за формою № 5ДР.

Разом з цим слід враховувати, що відповідно до п.166.2 Податкового кодексу України до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, (квитанціями, фіскальними або товарними чеками, тощо).

При цьому, необхідною умовою для того, щоб відповідна операція вважалася орендною операцією (для підтвердження здачі житла в оренду), є наявність цивільно-правового договору.

Таким чином, для отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), платник податку - внутрішньо переміщена особа має подати до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку:

  • декларацію про майновий стан і доходи;
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • копію договору оренди житла;
  • платіжні та розрахункові документи, що підтверджують факт сплати;
  • заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.

При цьому, оскільки згідно із ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, то до витрат, які платник податку матиме право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року враховуватимуться витрати, понесені платником після набрання чинності Законом № 2530-УІІІ, тобто після 4 жовтня 2018 року.

Джерело: ГУ ДФС у Харківській області

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і Web-клієнт RMD
> безплатний експрес SQL-сервер (до 10 ліцензій)
> багатооб'єктний облік
> іменні та конкурентні ліцензії на вибір
> покрокові інструкції для легкого запуску

від 13200 грн з урахуванням ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 960 грн/місяць з урахуванням ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 600 грн/година з урахуванням ПДВ 20%