Про витрати на оренду житла внутрішньо переміщених осіб | MASTER

Про витрати на оренду житла внутрішньо переміщених осіб

748 0

Законом України від 06.09.18 № 2530-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» (далі – Закон № 2530-VIII), внесено зміни до п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України.

Так, відповідно до нового пп. 166.3.9 платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право включити до податкової знижки витрати фактично сплачені ним у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим згідно із вимогами чинного законодавства.

Громадянин має право скористатися зазначеною в цьому підпункті податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого та другого ступенів споріднення:

  • не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
  • не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Для отримання податкової знижки громадянину необхідно подати до органу ДФС за своєю податковою адресою Декларацію про майновий стан і доходи. Термін – по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року.

Пунктом 45.1 ст. 45 Податкового кодексу України встановлено, що податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Для взяття на облік внутрішньо переміщена особа надає до контролюючого органу «Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи» та Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків за формою № 5ДР.

Разом з цим слід враховувати, що відповідно до п.166.2 Податкового кодексу України до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, (квитанціями, фіскальними або товарними чеками, тощо).

При цьому, необхідною умовою для того, щоб відповідна операція вважалася орендною операцією (для підтвердження здачі житла в оренду), є наявність цивільно-правового договору.

Таким чином, для отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), платник податку - внутрішньо переміщена особа має подати до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку:

  • декларацію про майновий стан і доходи;
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • копію договору оренди житла;
  • платіжні та розрахункові документи, що підтверджують факт сплати;
  • заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.

При цьому, оскільки згідно із ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, то до витрат, які платник податку матиме право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року враховуватимуться витрати, понесені платником після набрання чинності Законом № 2530-УІІІ, тобто після 4 жовтня 2018 року.

Джерело: ГУ ДФС у Харківській області

Минулі події — 31.01.2020

ДФС Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 січня 2020 року


БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами;

 податковий облік згідно діючого ПКУ;

зведена бухгалтерська звітність;

 автоматичне формування фінансової звітності.

від 9699 грн звільнено від ПДВ

ІНДИВІДУАЛЬНІ РІШЕННЯ

конфігурування нетипового функціоналу;

розробка індивідуальних рішень;

перенесення даних із іншого програмного забезпечення;

інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 900 грн/година + ПДВ 20%

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ

обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) електронних документів із КЕП;

налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних електронних документів;

 єдине середовище зберігання документів.

від 8990 грн звільнено від ПДВ