Оренда землі у фізичних осіб: сплата податків | MASTER

Оренда землі у фізичних осіб: сплата податків

1557 0

Переважна площа земель сільгосппідприємств та підприємців, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства, є орендованою, власниками (орендодавцями) якої виступають фізичні особи.

Коли земельна ділянка (пай) надається в оренду юридичній особі чи фізичній особі (підприємцю) за користування орендованою землею орендар (підприємство, підприємець) виплачує громадянину дохід у вигляді орендної плати та перераховує до бюджету податки.

Розрахунки щодо орендної плати можуть здійснюватися як в грошовій, так і в натуральній формі за згодою сторін.

Відповідно до Податкового кодексу України з суми орендної плати справляється податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також утримується військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

Якщо орендна плата виплачується у негрошовій формі, слід дотримуватися норм ст.164.5 Податкового кодексу щодо застосування коефіцієнту, який застосовується при визначенні оподатковуваного доходу. Коефіцієнт визначається за формулою К=100:(100-Сп), де Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування. Оскільки ставка ПДФО, яка застосовується до доходів у вигляді орендної плати – 18 відс., коефіцієнт становить – 1,21951.

Головне управління ДФС у Харківській області звертає увагу , що Законом України від 10.07.2018 №2497 –VIII «Про внесення змін до ПКУ та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», який набрав чинності з 15.08.2018, були внесені зміни до ПКУ, зокрема в частині перерахування податку на доходи з фізичних осіб. Починаючи з 15.08.2018, податковий агент, який нараховує (виплачує) доходи у вигляді орендної плати , сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету за місцем знаходження земельних ділянок, земельних часток (паїв).

Ця норма не застосовується до військового збору, який перераховується до відповідного бюджету за місцезнаходженням (місцем реєстрації) податкового агента (юридичної особи, підприємця).

Джерело: ГУ ДФС у Харківській області

Минулі події — 31.01.2020

ДФС Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 січня 2020 року


БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами;

 податковий облік згідно діючого ПКУ;

зведена бухгалтерська звітність;

 автоматичне формування фінансової звітності.

від 9699 грн звільнено від ПДВ

ІНДИВІДУАЛЬНІ РІШЕННЯ

конфігурування нетипового функціоналу;

розробка індивідуальних рішень;

перенесення даних із іншого програмного забезпечення;

інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 900 грн/година + ПДВ 20%

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ

обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) електронних документів із КЕП;

налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних електронних документів;

 єдине середовище зберігання документів.

від 8990 грн звільнено від ПДВ