Чи зберігається середній заробіток у разі переведення на нижчеоплачувану роботу?

1125 0

Відповідно до ст.114 КЗпП при переведенні працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.

Доплати, передбачені цією статтею, провадяться протягом двох тижнів із дня переведення з таким розрахунком, аби разом із заробітком на новій роботі працівник одержував оплату праці у розмірі, рівному середньому заробітку на попередній роботі.

Так, частина перша ст.114 КЗпП передбачає обов’язок власника забезпечити працівнику збереження середнього заробітку протягом зазначеного періоду.

Для забезпечення гарантованого рівня оплати праці не має значення підстава для переведення. Переведення може проводитися на прохання працівника, за висновком медичної установи, за ініціативою власника, зокрема у порядку працевлаштування, як це передбачено частиною другою ст.40 КЗпП.

Проте, слід зазначити, що не оплачується праця працівника відповідно до частини першої ст.114 КЗпП у разі істотних змін умов праці працівників при продовженні роботи за попереднім фахом і кваліфікацією (посадою).

Випадки збереження середнього заробітку у зв’язку зі зниженням фактичного заробітку не обмежуються викладеним, а також можуть бути передбачені колективним трудовим договором, іншими локальними документами підприємства.

Джерело: Головне управління Держпраці у Рівненській області

Найближчі події — 28.03.2019

Сплата Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами з доходу за лютий 2019 року

MASTER:Updater на 12 мiсяців

Програмне рішення для автоматичної інсталяції оновлень.

999 грн звільнено від ПДВ

MASTER:Користувацький доступ

Розширення програмних продуктів MASTER на 1 користувача

1999 грн звільнено від ПДВ

MASTER:Коннектор із фіскальним реєстратором

Проведення операції з приймання готівкових коштів за допомогою касового апарату.

1599 грн звільнено від ПДВ