Пільгова ставка ПДВ для туристичної індустрії | MASTER

Пільгова ставка ПДВ для туристичної індустрії

577 0

На офіційному веб-порталі ВРУ розміщено проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розміру ставки податку на послуги з тимчасового розміщення".

Зважаючи на критичне зменшення туристичних потоків до України, починаючи з 2014 року, а також у зв'язку з погіршенням туристичного іміджу країни в світі – велика увага держави має бути зосереджена на негайному подоланні наявних негативних тенденцій, створенні системних та комплексних передумов для розвитку сфери туризму як одного з пріоритетних напрямів економічного зростання та наповнення бюджетів усіх рівнів.

Одним з найефективніших інструментів збільшення туристичної привабливості країни є сприятлива податкова політика держави, яка стимулює попит на внутрішній та в’їзний туризм.

На сьогодні, податкову політику України для засобів розміщення, які є основними підприємствами у системі вітчизняної туристичної індустрії, не можна назвати сприятливою. По-перше, в Україні досі не запроваджено знижених ставок ПДВ для засобів розміщення, як це зробили в усіх країнах ЄС, а по-друге, новий механізм нарахування ставок туристичного збору не від вартості поселення, а від мінімальної заробітної плати з січня 2019 року призвів до значної збільшення вартості поселення в засобах розміщення економ-сегменту та непропорційності у ціноутворенні.

Тому пропонується встановити ставку ПДВ 10% по операціях з постачання на митній території України послуг з тимчасового розміщення туриста в готелі, мотелі, кемпінгу, інших місцях тимчасового проживання.

  Джерело: Мінфін

Минулі події — 31.01.2020

ДФС Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 січня 2020 року


БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами;

 податковий облік згідно діючого ПКУ;

зведена бухгалтерська звітність;

 автоматичне формування фінансової звітності.

від 9699 грн звільнено від ПДВ

ІНДИВІДУАЛЬНІ РІШЕННЯ

конфігурування нетипового функціоналу;

розробка індивідуальних рішень;

перенесення даних із іншого програмного забезпечення;

інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 900 грн/година + ПДВ 20%

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ

обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) електронних документів із КЕП;

налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних електронних документів;

 єдине середовище зберігання документів.

від 8990 грн звільнено від ПДВ