Про що йдеться в Стратегії модернізації обліку в держсекторі

Про що йдеться в Стратегії модернізації обліку в держсекторі

1884 0

Минулого місяця Кабмін затвердив Стратегію модернізації системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі.

Новий документ визначає розвиток обліку в усіх бюджетних установах до 2025 року та передбачає ряд певних нововведень. Спробуємо розібратися, про що йдеться в затвердженій Стратегії, та як вона вплине на ведення обліку в державному секторі економіки.


Завдання Стратегії

В додатку до ухваленої Стратегії прописано чіткий план заходів модернізації бухгалтерського обліку.

Перш за все, Стратегія передбачає удосконалення нормативно-правової бази з бухгалтерського обліку та фінансової звітності. В рамках цього завдання передбачено переклад міжнародних стандартів фінансової звітності українською мовою для їх подальшої імплементації в національні стандарти, підготовка методичних рекомендацій тощо.

Другим за пріоритетністю завданням Стратегії є удосконалення системи бухгалтерського обліку. Важливою складовою реалізації цього напрямку є адаптація інформаційно-аналітичної системи Казначейства для застосування плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі в контексті підготовки інформації про виконання бюджетів. Крім того, Мінфін планує провести аналіз можливості відображення операцій із виконання бюджетів за методом нарахувань у бухгалтерському обліку.

Третій напрям модернізації бухгалтерського обліку — підвищення прозорості та якості в фінансовій звітності. В рамках цього напряму планується забезпечити застосування повного пакету національних стандартів і плану рахунків обліку в державному секторі. Важливим завданням стає консолідація фінансової звітності — стратегія передбачає визначення та затвердження її структури, розробку методичних рекомендацій, забезпечення внутрішнього контролю та публікації річних звітів.

Четверте завдання — підвищення кваліфікації представників бухгалтерських служб і вдосконалення системи їх підготовки. Тут Мінфін планує розробити та провести навчальні заходи, створити електронну платформу для дистанційного навчання та навіть запровадити нову модель організації бухгалтерських служб.

П'яте завдання — створення інформаційно-аналітичної системи бухгалтерського обліку. Існуючий програмний продукт Казначейства планується модернізувати і, разом з тим, створити уніфіковану програму для ведення обліку бюджетними установами. Програма має бути інтегрованою в облікову систему Казначейства, а також в систему подання електронної звітності.


Навіщо це потрібно

У звіті Кабміну йдеться про те, що втілення Стратегії створить єдиний інформаційний простір у бухобліку. В подальшому це дозволить удосконалити управління державними фінансами, стратегічним бюджетним плануванням і системою контролю за виконанням бюджету. За словами в.о. Міністра фінансів Оксани Маркарової, наразі в країні налічується понад 73 тис. розпорядників та одержувачів бюджетних коштів. Впорядкування й оптимізація обліку цих установ дозволить покращити їх керованість й ефективніше розпоряджатись державними коштами.

Джерело: nv.ua

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і Web-клієнт RMD
> безплатний експрес SQL-сервер (до 10 ліцензій)
> багатооб'єктний облік
> іменні та конкурентні ліцензії на вибір
> покрокові інструкції для легкого запуску

від 13200 грн з урахуванням ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 960 грн/місяць з урахуванням ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 600 грн/година з урахуванням ПДВ 20%