Бухгалтер чи супергерой

Бухгалтер чи супергерой

2126 0

Сучасний бухгалтер – людина багатозадачна. Одночасно менеджер, аналітик, фінансовий інспектор та податковий контролер? Хто ж він – бухгалтер-супергерой.


Нова реальність

Розвиток компанії – це синергія сумлінного ставлення до обов'язків і захопленості професією. Сфера бухгалтерії – не виняток. Успіх компанії більш ніж наполовину залежить від налагодженого бухгалтерського обліку.

Бухгалтер несе відповідальність за формування облікової політики, веде бухгалтерський облік операцій підприємства або установи, займається оптимізацією оподаткування. У коло його обов'язків входить як первинна обробка документів обліку, так і завдання, що вимагають досвіду і просунутого рівня кваліфікації: оформлення податкових документів, формування квартальної та річної звітності, комунікація з податковою інспекцією.

Основні вимоги до бухгалтера, не пов'язані зі знанням бухгалтерського обліку:відповідальність, організованість, математичні здібності, висока концентрація уваги і пам'яті, логічне мислення, висока здатність до самостійного навчання. Також важливо, щоб компанія і співробітник відчували взаємну довіру. Однак усього цього мало. Сучасний бухгалтер повинен постійно вчитися.

Світ бухгалтера можна розділити на дві зони розвитку компетенцій:

  • знання поточного законодавства, відстеження змін і впровадження правильних законодавчо підтверджених методів обліку на підприємстві;
  • технологічне вдосконалення. Зміст праці бухгалтера змінюється під впливом розвитку технологій передачі даних. З усіма рганами контролю, банками та контрагентами бухгалтер вже спілкується за допомогою сучасних IT-рішень.

Різноманітний світ IT-рішень пропонує бухгалтеру безліч інструментів, з яких він повинен вибрати ту комбінацію, яка максимально відображає завдання з організації бухгалтерського обліку на підприємстві.

Бухгалтер – це людина, що приймає рішення: рішення, обґрунтовані законодавчими вимогами, що мінімізують ризики операційної діяльності.

Прийнято вважати, що професія бухгалтера – це консерватизм. Але для сучасного бухгалтера таке визначення давно не актуальне. У сучасному світі цінується нестандартне мислення – саме воно дозволяє приймати рішення на поєднанні сухих цифр і різноманітності зовнішніх факторів.

Сучасний бухгалтер має не тільки фундаментальні знання в обліку, а й емоційний інтелект і нестандартне цифрове мислення.


Професія бухгалтера в світі

У різних країнах світу бухгалтерії притаманні різні галузеві характеристики. Різниця в акцентах на розділи бухгалтерського обліку, що обумовлено політичною і економічною системами, історією країни, цінностями суспільства, традиціями і вимогами законодавства.

Можна виділити чотири групи країн, об'єднані спільними властивостями в бухгалтерії: англомовні країни, континентальні, латиноамериканські, країни Східної Європи. Перші три використовують бухгалтерію для обчислення фінансового результату і підрахунку прибутку, остання група – переважно для контролю за збереженням коштів.

В англомовних країнах підхід до бухгалтерії суто професійний, не допускаються тотальний контроль і управління з боку держави, а професійні бухгалтери об'єднані в асоціації. Державні органи управління визнають такі асоціації і співпрацюють з ними.

Основною метою обліку в країнах Латинської Америки є коректність відображення первинної документації та вивчення інфляційних процесів в економіці.

У країнах Східної Європи облік ведеться за дорученням і директивами державних органів щодо правил ведення бухгалтерського обліку та формування аналітичних звітів.

Часто трапляється так, що професію бухгалтера знецінюють, вважаючи, що його робота складається тільки з цифр. Однак таке твердження хибне.

Сучасний бухгалтер – це і менеджер-управлінець, і аналітик, і досвідчений різнобічний фахівець, який демонструє лідерські та комунікативні навички, вміння швидко оцінювати ситуацію і прораховувати можливі ризики, що особливо важливо в бізнесі.

Джерело: nv.ua

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

Комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами. Зведена бухгалтерська звітність.

Податковий облік згідно діючого ПКУ. 
Автоматичне формування фінансової звітності.

від 11000 грн звільнено від ПДВ

ПОСЛУГИ

Конфігурування нетипового функціоналу, розробка індивідуальних рішень.

Перенесення даних із іншого програмного забезпечення.
Інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 1075 грн/година + ПДВ 20%

Е-ДОКУМЕНТООБІГ

Обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) е-документів із КЕП.

Налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних е-документів.
Єдине середовище зберігання документів.

від 10000 грн звільнено від ПДВ