Бухгалтер чи супергерой

Бухгалтер чи супергерой

2216 0

Сучасний бухгалтер – людина багатозадачна. Одночасно менеджер, аналітик, фінансовий інспектор та податковий контролер? Хто ж він – бухгалтер-супергерой.


Нова реальність

Розвиток компанії – це синергія сумлінного ставлення до обов'язків і захопленості професією. Сфера бухгалтерії – не виняток. Успіх компанії більш ніж наполовину залежить від налагодженого бухгалтерського обліку.

Бухгалтер несе відповідальність за формування облікової політики, веде бухгалтерський облік операцій підприємства або установи, займається оптимізацією оподаткування. У коло його обов'язків входить як первинна обробка документів обліку, так і завдання, що вимагають досвіду і просунутого рівня кваліфікації: оформлення податкових документів, формування квартальної та річної звітності, комунікація з податковою інспекцією.

Основні вимоги до бухгалтера, не пов'язані зі знанням бухгалтерського обліку:відповідальність, організованість, математичні здібності, висока концентрація уваги і пам'яті, логічне мислення, висока здатність до самостійного навчання. Також важливо, щоб компанія і співробітник відчували взаємну довіру. Однак усього цього мало. Сучасний бухгалтер повинен постійно вчитися.

Світ бухгалтера можна розділити на дві зони розвитку компетенцій:

  • знання поточного законодавства, відстеження змін і впровадження правильних законодавчо підтверджених методів обліку на підприємстві;
  • технологічне вдосконалення. Зміст праці бухгалтера змінюється під впливом розвитку технологій передачі даних. З усіма рганами контролю, банками та контрагентами бухгалтер вже спілкується за допомогою сучасних IT-рішень.

Різноманітний світ IT-рішень пропонує бухгалтеру безліч інструментів, з яких він повинен вибрати ту комбінацію, яка максимально відображає завдання з організації бухгалтерського обліку на підприємстві.

Бухгалтер – це людина, що приймає рішення: рішення, обґрунтовані законодавчими вимогами, що мінімізують ризики операційної діяльності.

Прийнято вважати, що професія бухгалтера – це консерватизм. Але для сучасного бухгалтера таке визначення давно не актуальне. У сучасному світі цінується нестандартне мислення – саме воно дозволяє приймати рішення на поєднанні сухих цифр і різноманітності зовнішніх факторів.

Сучасний бухгалтер має не тільки фундаментальні знання в обліку, а й емоційний інтелект і нестандартне цифрове мислення.


Професія бухгалтера в світі

У різних країнах світу бухгалтерії притаманні різні галузеві характеристики. Різниця в акцентах на розділи бухгалтерського обліку, що обумовлено політичною і економічною системами, історією країни, цінностями суспільства, традиціями і вимогами законодавства.

Можна виділити чотири групи країн, об'єднані спільними властивостями в бухгалтерії: англомовні країни, континентальні, латиноамериканські, країни Східної Європи. Перші три використовують бухгалтерію для обчислення фінансового результату і підрахунку прибутку, остання група – переважно для контролю за збереженням коштів.

В англомовних країнах підхід до бухгалтерії суто професійний, не допускаються тотальний контроль і управління з боку держави, а професійні бухгалтери об'єднані в асоціації. Державні органи управління визнають такі асоціації і співпрацюють з ними.

Основною метою обліку в країнах Латинської Америки є коректність відображення первинної документації та вивчення інфляційних процесів в економіці.

У країнах Східної Європи облік ведеться за дорученням і директивами державних органів щодо правил ведення бухгалтерського обліку та формування аналітичних звітів.

Часто трапляється так, що професію бухгалтера знецінюють, вважаючи, що його робота складається тільки з цифр. Однак таке твердження хибне.

Сучасний бухгалтер – це і менеджер-управлінець, і аналітик, і досвідчений різнобічний фахівець, який демонструє лідерські та комунікативні навички, вміння швидко оцінювати ситуацію і прораховувати можливі ризики, що особливо важливо в бізнесі.

Джерело: nv.ua

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і Web-клієнт RMD
> безплатний експрес SQL-сервер (до 10 ліцензій)
> багатооб'єктний облік
> іменні та конкурентні ліцензії на вибір
> покрокові інструкції для легкого запуску

від 13200 грн з урахуванням ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 960 грн/місяць з урахуванням ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 600 грн/година з урахуванням ПДВ 20%