Національний банк розширює можливості бізнесу з репатріації дивідендів | MASTER

Національний банк розширює можливості бізнесу з репатріації дивідендів

1628 0

З метою поліпшення інвестиційного клімату України та з огляду на сприятливу ситуацію на валютному ринку, Національний банк продовжує поступову валютну лібералізацію, шляхом пом’якшення тимчасових антикризових обмежень, які втратили свою ефективність.

По-перше, Національний банк розширює можливості бізнесу з репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті. Відтепер українські компанії зможуть сплачувати іноземним інвесторам дивіденди, нараховані не лише за 2014-2016 рр., як було досі, а й за період до 2013 року включно. Щомісячний ліміт на такі операції становитиме не більше 2 млн. дол. США на одну юридичну особу (емітента, депозитарну установу або іноземного інвестора). Разом з тим репатріація дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, відбуватиметься, як і раніше, в межах щомісячного ліміту на рівні 5 млн. дол. США на одну юридичну особу.

По-друге, резиденти-позичальники, які перебувають в процесі ліквідації, зможуть здійснювати дострокове погашення зовнішніх запозичень від нерезидента-кредитора (за кредитним договором/договором позики згідно з порядком (черговістю) задоволення вимог кредиторів, визначеним законодавством України). Відповідний пункт буде додано до переліку виключень із заборони на дострокове погашення зовнішніх запозичень резидентом на користь нерезидента.

За оцінками Національного банку, зазначені кроки не призведуть до значного зростання попиту на іноземну валюту (наразі купівля валюти з метою репатріації дивідендів, нарахованих за 2014-2016 рр., становить менше 4% попиту на валюту міжбанківському ринку). Відтак, вони не спричинять додаткового тиску на міжбанківському валютному ринку.

Відповідні зміни затверджено  постановою Правління Національного банку України №112 від 14 листопада 2017 року "Про внесення змін до постанови  Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410", яка набирає чинності 15 листопада 2017 року.

Джерело:  https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=58828202&cat_id=55838

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 600 грн/година з урахуванням ПДВ 20%

ХМАРА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 960 грн/місяць звільнено від ПДВ

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і Web-клієнт RMD
> безплатний експрес SQL-сервер (до 10 ліцензій)
> багатооб'єктний облік
> іменні та конкурентні ліцензії на вибір
> покрокові інструкції для легкого запуску

від 14400 грн з урахуванням ПДВ 20%