ДФС опублікувала перелік умовних кодів коригування для РК до ПН. Його застосовуємо з 1 грудня | MASTER

ДФС опублікувала перелік умовних кодів коригування для РК до ПН. Його застосовуємо з 1 грудня

5959 0

19 листопада ДФС на своєму офіційному сайті розмістила перелік умовних кодів коригування, які з 01.12.2018 р. треба буде використовувати при складанні РК до ПН.

Серед змін – замість типу причини коригування у РК буде зазначатися «код причини коригування» та «№з/п групи коригування». При цьому саме ДФС має їх визначати та оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті.

І ось 19 листопада податківці на своєму сайті у рубриці «Довідники» розмістили відповідний їх перелік.

Завантажити його можна тут>>

В переліку міститься 11 умовних кодів коригування. При цьому у стовпчику щодо приміток наведено порядок застосування кодів коригування 301, 302, 303, 304.

На жаль, прикладів складання РК до ПН за новими правилами податківці поки ще не навели.

З огляду на затверджені коди коригування в перелік було включено 7 причин коригування, які були введені податківцями у березні поточного року, та 4 нових (з них три для коригування зведених ПН та одна щодо скасування помилково складених ПН).з/п
Умовний код причини коригування
Назва умовного коду причини, який може бути зазначено в розрахунку коригування
Примітка
1
101
Зміна ціни

2
102
Зміна кількості

3
103
Повернення товару або авансових платежів

4
104
Зміна номенклатури

5
201
Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 198.5 статті 198 ПКУ

6
202
Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 199.1 статті 199 ПКУ

7
203
Коригування зведеної податкової наклданої, складеної відповідно
до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 ПКУ

8
301
Виправлення помилки (пункт 24 Порядку заповнення податкової накладної)
Зазначається у випадку складання розрахунку коригування з типом причини 20 до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна.
9
302
Усунення неоднозначностей
У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
10
303
Зменшення обсягу при нульовій кількості
У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
11
304
Зменшення кількості при нульовому обсягу
У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.

Джерело: «Дебет-Кредит» – Бухгалтерські новини

УВАГА:

1.Податкові накладні, дата складання яких –  листопад 2018 року, та які реєструватимуться у грудні – мають бути оформлені на оновлених бланках. Тому рекомендуємо зареєструвати всі податкові накладні (розрахунки коригування) по 30 листопада включно. Або доведеться оформляти такі податкові накладні на нових бланках. Відповідне роз’яснення розміщено у ЗІР (підкатегорія 101.16)

2.У розрахунках коригуваннях замість типу причини коригування потрібно вказувати «код причини коригування» та «№з/п групи коригування». 

3.Перелік таких кодів визначає ДФС. Так, 19 листопада 2018 року податківці розмістили даний довідник на своєму сайті (рубрика «Довідники»).

4.При цьому, правила заповнення граф «код причини коригування» та «№з/п групи коригування» поки не наведені.Що таке «групи коригування» і для чого вони потрібні: швидше за все, таким чином податківці хочуть аналізувати інформацію щодо пар рядків, які коригуються. Наприклад, при зміні номенклатури чи зміні ціни: перший з рядків, що коригується (від’ємний) та наступний рядок, який містить виправлені дані (додатній) будуть мати один і той же «№з/п групи коригування» – «1». Наступний рядок, який коригуватиметься у цьому ж документі та відповідна йому «пара» - матимуть «№з/п групи коригування» «2» і т.д.Нагадаємо, що наказ від 17.09.2018 № 763 „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 № 1307”, опубліковано 06.11.2018 у виданні „Офіційний вісник України”, № 85, та набирає чинності він з 01 грудня 2018 року.

Минулі події — 31.01.2020

ДФС Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 січня 2020 року


БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами;

 податковий облік згідно діючого ПКУ;

зведена бухгалтерська звітність;

 автоматичне формування фінансової звітності.

від 9699 грн звільнено від ПДВ

ІНДИВІДУАЛЬНІ РІШЕННЯ

конфігурування нетипового функціоналу;

розробка індивідуальних рішень;

перенесення даних із іншого програмного забезпечення;

інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 900 грн/година + ПДВ 20%

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ

обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) електронних документів із КЕП;

налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних електронних документів;

 єдине середовище зберігання документів.

від 8990 грн звільнено від ПДВ