ДФС опублікувала перелік умовних кодів коригування для РК до ПН. Його застосовуємо з 1 грудня | MASTER

ДФС опублікувала перелік умовних кодів коригування для РК до ПН. Його застосовуємо з 1 грудня

6264 0

19 листопада ДФС на своєму офіційному сайті розмістила перелік умовних кодів коригування, які з 01.12.2018 р. треба буде використовувати при складанні РК до ПН.

Серед змін – замість типу причини коригування у РК буде зазначатися «код причини коригування» та «№з/п групи коригування». При цьому саме ДФС має їх визначати та оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті.

І ось 19 листопада податківці на своєму сайті у рубриці «Довідники» розмістили відповідний їх перелік.

Завантажити його можна тут>>

В переліку міститься 11 умовних кодів коригування. При цьому у стовпчику щодо приміток наведено порядок застосування кодів коригування 301, 302, 303, 304.

На жаль, прикладів складання РК до ПН за новими правилами податківці поки ще не навели.

З огляду на затверджені коди коригування в перелік було включено 7 причин коригування, які були введені податківцями у березні поточного року, та 4 нових (з них три для коригування зведених ПН та одна щодо скасування помилково складених ПН).з/п
Умовний код причини коригування
Назва умовного коду причини, який може бути зазначено в розрахунку коригування
Примітка
1
101
Зміна ціни

2
102
Зміна кількості

3
103
Повернення товару або авансових платежів

4
104
Зміна номенклатури

5
201
Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 198.5 статті 198 ПКУ

6
202
Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 199.1 статті 199 ПКУ

7
203
Коригування зведеної податкової наклданої, складеної відповідно
до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 ПКУ

8
301
Виправлення помилки (пункт 24 Порядку заповнення податкової накладної)
Зазначається у випадку складання розрахунку коригування з типом причини 20 до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна.
9
302
Усунення неоднозначностей
У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
10
303
Зменшення обсягу при нульовій кількості
У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
11
304
Зменшення кількості при нульовому обсягу
У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.

Джерело: «Дебет-Кредит» – Бухгалтерські новини

УВАГА:

1.Податкові накладні, дата складання яких –  листопад 2018 року, та які реєструватимуться у грудні – мають бути оформлені на оновлених бланках. Тому рекомендуємо зареєструвати всі податкові накладні (розрахунки коригування) по 30 листопада включно. Або доведеться оформляти такі податкові накладні на нових бланках. Відповідне роз’яснення розміщено у ЗІР (підкатегорія 101.16)

2.У розрахунках коригуваннях замість типу причини коригування потрібно вказувати «код причини коригування» та «№з/п групи коригування». 

3.Перелік таких кодів визначає ДФС. Так, 19 листопада 2018 року податківці розмістили даний довідник на своєму сайті (рубрика «Довідники»).

4.При цьому, правила заповнення граф «код причини коригування» та «№з/п групи коригування» поки не наведені.Що таке «групи коригування» і для чого вони потрібні: швидше за все, таким чином податківці хочуть аналізувати інформацію щодо пар рядків, які коригуються. Наприклад, при зміні номенклатури чи зміні ціни: перший з рядків, що коригується (від’ємний) та наступний рядок, який містить виправлені дані (додатній) будуть мати один і той же «№з/п групи коригування» – «1». Наступний рядок, який коригуватиметься у цьому ж документі та відповідна йому «пара» - матимуть «№з/п групи коригування» «2» і т.д.Нагадаємо, що наказ від 17.09.2018 № 763 „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 № 1307”, опубліковано 06.11.2018 у виданні „Офіційний вісник України”, № 85, та набирає чинності він з 01 грудня 2018 року.

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

Комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами. Зведена бухгалтерська звітність.

Податковий облік згідно діючого ПКУ. 
Автоматичне формування фінансової звітності.

від 11000 грн звільнено від ПДВ

ПОСЛУГИ

Конфігурування нетипового функціоналу, розробка індивідуальних рішень.

Перенесення даних із іншого програмного забезпечення.
Інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 1075 грн/година + ПДВ 20%

Е-ДОКУМЕНТООБІГ

Обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) е-документів із КЕП.

Налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних е-документів.
Єдине середовище зберігання документів.

від 10000 грн звільнено від ПДВ