Фінансування лікарняних: що принесуть зміни в системі з 1 жовтня | MASTER

Фінансування лікарняних: що принесуть зміни в системі з 1 жовтня

Марія Галелюка

Марія Галелюка

Керівник проекту MASTER:Бухгалтерія

Фонд соціального страхування (далі ФСС) у 2018 році робить перші кроки  до діджиталізації та впроваджує електронні системи у своїй діяльності.

Із 1 жовтня ФСС нарешті почав роботу з електронним кабінетом, через який страхувальники зможуть відправити заяву-розрахунок на отримання коштів по лікарняному листу, а не подавати їх особисто, як це було раніше. Проте Фонд зазначив, що приносити їх у паперовому вигляді їх подавати також можна.

Новозміни також стосуються термінів подачі документів до ФСС:

  • Протягом 10 днів після того, як працівник приніс лікарняний лист на підприємство, комісія повинна оформити протокол (проте, з практичної сторони це просто формальність, оскільки працівник може перебувати у довготривалому лікарняному і приносити лікарняний коли зможе);
  • Протягом 5 днів бухгалтер має зробити відповідний розрахунок і подати заяву до Фонду;
  • Протягом 10 днів фонд ФСС має перерахувати кошти на рахунок страхувальника;
  • Місяць Фонд зазначає суму по лікарняному за рахунок роботодавця, підприємство повинно перерахувати в  найближчий день виплати зарплати чи авансу працівнику який хворів;
  • Протягом 1 місяця потрібно відзвітуватися щодо виплати коштів роботодавцем працівнику,  а отже — попередній пункт необхідно зробити за 1 місяць.

Отже, як бачимо, зміни більше стосуватимуться того щоб Фонд не затримував виплати, як це було раніше,  особливо в кінці року,  а також з’явилося те, чого раніше не було, це повідомлення про виплату коштів. Бланк цього повідомлення можна скачати з сайту ФСС (http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/958546), у додатку 1 до порядку фінансування страхувальників.

Для користувачів електронного кабінету також є новинки: можна подавати запит про інформацію коли будете профінансована заявка.

Проте, слід пам’ятати, як завжди, і про штрафи за порушення терміну подачі  повідомлення. Згідно  з постановою №12  «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального  забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності  та окремих виплат  потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» (http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/958546), за порушення терміну  подачі повідомлення  протягом 3 місяців може прийти перевірка. Не найстрашніше — забути відзвітувати,  але якщо забули виплати кошти ФСС, то слід очікувати на штраф у розмірі трьох мінімальних заробітних плат( 3723*3=11169 грн).

Завдяки тому, що ввели це повідомлення, страхувальники, скоріше всього, звільняться з 2019 року від квартально звіту  по коштам загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленого похованням, оскільки, якщо звітуватися за кожною виплатою, то навіщо робити це ще і в кварталі.

Слід також не забувати про нову форму протоколу засідання комісії із соціального страхування. Хоча суттєвих змін вона не зазнала, окрім того виключили розділ ІІІ,  проте все одно необхідно звернути на це увагу.

Отже, будемо надіятися що ці зміни на краще, і ми будемо швидше отримувати фінансування заявок і не будемо отримувати нових штрафів.

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

Комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами. Зведена бухгалтерська звітність.

Податковий облік згідно діючого ПКУ. 
Автоматичне формування фінансової звітності.

від 11000 грн звільнено від ПДВ

ПОСЛУГИ

Конфігурування нетипового функціоналу, розробка індивідуальних рішень.

Перенесення даних із іншого програмного забезпечення.
Інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 1075 грн/година + ПДВ 20%

Е-ДОКУМЕНТООБІГ

Обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) е-документів із КЕП.

Налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних е-документів.
Єдине середовище зберігання документів.

від 10000 грн звільнено від ПДВ