ДФС та Нафтогазова Асоціація України посилять роботу з детінізації ринку нафтопродуктів | MASTER

ДФС та Нафтогазова Асоціація України посилять роботу з детінізації ринку нафтопродуктів

1827 0

Детінізація ринку нафтопродуктів та механізм ліквідації нелегальних авто- та газозаправних станцій стали темою обговорення між представниками ДФС та Нафтогазової Асоціації України.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, фіскальна служба на сьогодні здійснює активну роботу щодо протидії нелегальному розповсюдженню підакцизної продукції, у тому числі, нафтопродуктів.

«Ми докладаємо максимум зусиль для створення рівних умов роботи для всіх учасників ринку нафтопродуктів. Проводиться низка заходів для виявлення незаконних АЗС та АГЗК, адже це не лише несплата в бюджет значних коштів, але й недобросовісна конкуренція серед підприємств, задіяних у цій сфері», – підкреслив Олександр Власов.

За його словами, лише за місяць за участі працівників податкової міліції відпрацьовано 222 об’єкти торгівлі пальним, 63 з яких припинили та не здійснюють свою діяльність з реалізації пально-мастильних матеріалів. На 65 торгових точках встановлено факти порушення вимог чинного законодавства. Йдеться про реалізацію пального без державної реєстрації, відсутність необхідних документів та сертифікатів якості пального, а також документації, що підтверджує законність походження пального.

З незаконного обігу вже вилучено майже 772 тонни пального на 21 млн грн, а також промислове обладнання для зберігання та відпуску на понад 22 млн грн, 12 незаконних АЗС демонтовано.

Результатом цих заходів стали позитивні надходження акцизного податку до бюджету. У жовні до бюджету перераховано майже 6 млрд грн, що перевищує надходження вересня на 800 млн грн.

Представники Асоціації висловили своє бачення щодо посилення протидії незаконному обігу пального через автозаправні комплекси. На їх думку, для ефективної роботи у цьому напрямі необхідно скоординувати роботу усіх відповідних державних органів, до компетенції яких належать питання контролю - від виділення ділянки під АЗС до сплати податків.

За словами Олександра Власова, у відомстві зацікавлені у прозорості ринку обігу підакцизної продукції, що дозволить збільшити надходження акцизного податку до бюджету. Так, зокрема, податковою міліцією порушено низку кримінальних проваджень за фактом здійснення протиправної діяльності автозаправними станціями. Надана Асоціацією інформація про нелегальні АЗС, яка є в їх розпорядженні, буде оперативно відпрацьована оперативними підрозділами фіскальної служби.

Як один з кроків детінізації ринку представники Асоціації запропонували сервіс, який допоможе користувачам виявляти нелегальні заправки, а ДФС – здійснювати заходи з припинення протиправної діяльності.

Як зазначив в.о. Голови ДФС, по аналогії з мобільним додатком «Легальний акциз», що дозволяє визначити офіційні точки продажу алкогольних та тютюнових виробів та підозрілі місця реалізації товарів, будуть визначатися місця незаконного продажу палива та застосовуватися заходи відповідного реагування. Ця інформація буде публічною та споживачі зможуть самі інформувати ДФС про наявність тіньових АЗС. Передбачається створення відповідної «інтерактивної карти», де будуть зазначатися населені пункти та вулиці, де розташовані нелегальні заправки.

Крім того, учасники зустрічі домовилися про підписання меморандуму про співпрацю. Для напрацювання та розробки цього документу будуть визначені посадові особи – координатори, які опрацюють усі проблемні питання для окреслення чітких та результативних кроків співпраці.

 Джерело: Державна фіскальна служба України

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і RMD-клієнт
> до 10 користувачів має безплатний експрес SQL-сервер
> багатооб'єктний облік
> автоналаштування під будь-яку операційну систему

від 11000 грн + ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> 24/7 техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 300 грн/місяць + ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 500 грн/година + ПДВ 20%