ДФС здійснює всі заходи для розвитку інфраструктурних проектів на українсько-польському кордоні | MASTER

ДФС здійснює всі заходи для розвитку інфраструктурних проектів на українсько-польському кордоні

1598 0

ДФС активно працює у напрямі прискорення процедур митного оформлення при перетині кордону, технічному оснащенні пунктів пропуску та розбудови їх інфраструктури. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Олександр Власов учасникам ІХ Міжнародного форуму «Дні польського бізнесу в Україні».

«Спостерігається позитивна тенденція до зростання обсягів зовнішньої торгівлі між Україною та Польщею, яка тільки за останній рік збільшилась на 16%. Товарообіг між нашими країнами займає 4 місце серед 221 країн-торговельних партнерів України. Тому для забезпечення належних умов учасникам міжнародної торгівлі, спрощення перетину кордону сьогодні дуже важливим є виконання досягнутих домовленостей ДФС з польськими колегами щодо розвитку інфраструктурних проектів та оперативного обміну інформацією», - зазначив Олександр Власов.

Зокрема, йдеться про розбудову прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. Відповідний Інвестиційний проект розроблений ДФС у рамках виконання Договору між Урядами України та Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги. Загальна сума кредиту для ДФС за цим проектом становить 25 млн євро.

У рамках цього проекту, відбудеться будівництво пішого переходу в пункті пропуску «Рава-Руська» Львівської митниці. Відповідно до стандартів ЄС буде також реконструйований та переоснащений пункт пропуску «Шегині».

Крім того, передбачено будівництво ділянки для легкового автотранспорту і автобусів та відновлення інфраструктури міжнародного пункту пропуску автомобільного сполучення «Краківець».

За словами Олександра Власова, реалізація проекту сприятиме розширенню можливостей для розвитку прикордонних територій завдяки збільшенню кількості осіб, які перетинають кордон, а також збільшенню експортно-імпортних операцій, які здійснюються польськими та українськими економічними операторами. Крім того, буде посилено безпеку за рахунок зниження ризиків, пов’язаних з контрабандою та незаконним перетином кордону.

«Наразі всі контракти щодо виконання цього Інвестиційного проекту вже підписані та погоджені Міністерством фінансів України та передані на погодження до Міністерства фінансів Республіки Польща», – повідомив очільник ДФС.

Також Олександр Власов повідомив про посилення оперативної взаємодії між українськими та польськими митниками, зокрема, запровадження трьохрівневої системи контактів на рівні начальників митних постів, начальників митниць та уповноважених керівництвом служб представників для недопущення черг на кордоні, а також оперативного вирішення можливих проблемних питань.

Ще однією темою для обговорення став рівень готовності митної інфраструктури до запровадження транспортного коридору від Одеси до Гданська.

В.о. Голови ДФС зазначив, що всі пункти пропуску на цьому транспортному коридорі мають необхідну інфраструктуру для швидкого та якісного здійснення митних формальностей щодо товарів, які переміщуються через державний кордон. Разом з тим, ДФС продовжує роботу у напрямі розвитку їх інфраструктури.

Так, міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Ягодин» Волинської митниці ДФС оснащується комплексною скануючою системою стаціонарного типу для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів, а також трьома ваговими комплексами для вимірювання маси транспортних засобів у русі. Це сприятиме прискоренню процесів перетину державного кордону України вантажами, які будуть переміщуватись транспортним коридором «Гданськ – Одеса».

 Джерело: Державна фіскальна служба України

Минулі події — 31.01.2020

ДФС Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 січня 2020 року


БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами;

 податковий облік згідно діючого ПКУ;

зведена бухгалтерська звітність;

 автоматичне формування фінансової звітності.

від 9699 грн звільнено від ПДВ

ІНДИВІДУАЛЬНІ РІШЕННЯ

конфігурування нетипового функціоналу;

розробка індивідуальних рішень;

перенесення даних із іншого програмного забезпечення;

інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 900 грн/година + ПДВ 20%

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ

обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) електронних документів із КЕП;

налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних електронних документів;

 єдине середовище зберігання документів.

від 8990 грн звільнено від ПДВ