Податкові перевірки. Як підготуватись і чого від них чекати? | MASTER

Податкові перевірки. Як підготуватись і чого від них чекати?

Марія Галелюка

Марія Галелюка

Керівник проекту MASTER:Бухгалтерія

Як підготувати свій бізнес до перевірки відповідними органами та як це відбувається.

Для будь-якого власника бізнесу і бухгалтера податкова перевірка — додатковий стрес. Перевірки ДФС можуть як плановими, так і позаплановими, а в кінці кожної перевірки відбувається прийняття Акту перевірки. На його основі відбувається донарахування платнику податків податкових зобов’язань.

Для того аби завжди бути озброєним, в першу чергу варто слідкувати за графіком планових перевірок. Саме завчасна обізнаність дає час на проведення всіх необхідних дій для підготовки до перевірки і чим менше лишається часу, тим більш активно потрібно діяти. Однак, трапляється, що перевірки позапланові. 

Наприклад, у 2017 році було проведено 4.8 тис планових і 16,6 позапланових перевірок. І якщо у випадку з плановими перевірками ви можете спокійно спланувати внутрішній аудит і бути певними в своїй готовності до дій ДФС, то з позаплановими ситуація складніша. 

Дізнатися про позапланову перевірку ви можете як мінімум за 15 робочих днів, а однією з умов її проведення є відсутність з боку платника податків відповіді на запит ДФС про надання інформації та документів. 

Тобто ДФС зобов'язана направити вам письмовий запит, з якого буде зрозуміло, взаємини з якими контрагентами викликають сумніви у ДФС.

Саме на основі цього запиту потрібно побудувати підготовку до перевірки, провести аудит операцій, пов’язаних з сумнівними контрагентами, і аудит первинних документів, адже їх неповнота або недостовірність можуть стати підставою для невизнання їх реальними судом. 

В більшості випадків інформація про відносини вашої компанії з сумнівними контрагентами, призведе до визнання всіх операцій з ними безтоварними, що є причиною для донарахування платнику податків податкових зобов'язань.

Слід зауважити, що для ДФС важлива поточна оцінка ризикових контрагентів. Якщо на момент здійснення операцій претензій з боку фіскальної служби не було, і ви перевірили свого контрагента на сайті ДФС, це не гарантує відсутність претензій при перевірці вашої компанії, адже головними є обставини на момент перевірки. Інформація про поточну оцінку вашого партнера на сайті ДФС оновлюється щоденно за результатами попереднього банківського дня, тож варто періодично перевіряти контрагентів, з якими ви проводите операції в профілактичних цілях.

Навіть якщо вам здається, що ваші документи в повному порядку, аудит провести все ж варто. Серед найчастіших ризиків, що можуть негативно вплинути на результати перевірки — помилки в первинних документах, а саме незадокументованість операцій, що мали б бути підтверджені. Це може викликати сумніви в достовірності або навіть реальності таких документів. 

Тож навіть якщо ваші контрагенти не підпадають під категорію сумнівних, але фіскальна служба до вас прийшла з перевіркою, всі первинні документи мають бути в належному вигляді і без помилок, аби уникнути штрафних санкцій у вигляді донарахування податкових зобов’язань.

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і Web-клієнт RMD
> безплатний експрес SQL-сервер (до 10 ліцензій)
> багатооб'єктний облік
> іменні та конкурентні ліцензії на вибір
> покрокові інструкції для легкого запуску

від 13200 грн з урахуванням ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 960 грн/місяць з урахуванням ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 600 грн/година з урахуванням ПДВ 20%