Податкові перевірки. Як підготуватись і чого від них чекати? | MASTER

Податкові перевірки. Як підготуватись і чого від них чекати?

Марія Галелюка

Марія Галелюка

Керівник проекту MASTER:Бухгалтерія

Як підготувати свій бізнес до перевірки відповідними органами та як це відбувається.

Для будь-якого власника бізнесу і бухгалтера податкова перевірка — додатковий стрес. Перевірки ДФС можуть як плановими, так і позаплановими, а в кінці кожної перевірки відбувається прийняття Акту перевірки. На його основі відбувається донарахування платнику податків податкових зобов’язань.

Для того аби завжди бути озброєним, в першу чергу варто слідкувати за графіком планових перевірок. Саме завчасна обізнаність дає час на проведення всіх необхідних дій для підготовки до перевірки і чим менше лишається часу, тим більш активно потрібно діяти. Однак, трапляється, що перевірки позапланові. 

Наприклад, у 2017 році було проведено 4.8 тис планових і 16,6 позапланових перевірок. І якщо у випадку з плановими перевірками ви можете спокійно спланувати внутрішній аудит і бути певними в своїй готовності до дій ДФС, то з позаплановими ситуація складніша. 

Дізнатися про позапланову перевірку ви можете як мінімум за 15 робочих днів, а однією з умов її проведення є відсутність з боку платника податків відповіді на запит ДФС про надання інформації та документів. 

Тобто ДФС зобов'язана направити вам письмовий запит, з якого буде зрозуміло, взаємини з якими контрагентами викликають сумніви у ДФС.

Саме на основі цього запиту потрібно побудувати підготовку до перевірки, провести аудит операцій, пов’язаних з сумнівними контрагентами, і аудит первинних документів, адже їх неповнота або недостовірність можуть стати підставою для невизнання їх реальними судом. 

В більшості випадків інформація про відносини вашої компанії з сумнівними контрагентами, призведе до визнання всіх операцій з ними безтоварними, що є причиною для донарахування платнику податків податкових зобов'язань.

Слід зауважити, що для ДФС важлива поточна оцінка ризикових контрагентів. Якщо на момент здійснення операцій претензій з боку фіскальної служби не було, і ви перевірили свого контрагента на сайті ДФС, це не гарантує відсутність претензій при перевірці вашої компанії, адже головними є обставини на момент перевірки. Інформація про поточну оцінку вашого партнера на сайті ДФС оновлюється щоденно за результатами попереднього банківського дня, тож варто періодично перевіряти контрагентів, з якими ви проводите операції в профілактичних цілях.

Навіть якщо вам здається, що ваші документи в повному порядку, аудит провести все ж варто. Серед найчастіших ризиків, що можуть негативно вплинути на результати перевірки — помилки в первинних документах, а саме незадокументованість операцій, що мали б бути підтверджені. Це може викликати сумніви в достовірності або навіть реальності таких документів. 

Тож навіть якщо ваші контрагенти не підпадають під категорію сумнівних, але фіскальна служба до вас прийшла з перевіркою, всі первинні документи мають бути в належному вигляді і без помилок, аби уникнути штрафних санкцій у вигляді донарахування податкових зобов’язань.

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

Комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами. Зведена бухгалтерська звітність.

Податковий облік згідно діючого ПКУ. 
Автоматичне формування фінансової звітності.

від 11000 грн звільнено від ПДВ

ПОСЛУГИ

Конфігурування нетипового функціоналу, розробка індивідуальних рішень.

Перенесення даних із іншого програмного забезпечення.
Інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 1075 грн/година + ПДВ 20%

Е-ДОКУМЕНТООБІГ

Обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) е-документів із КЕП.

Налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних е-документів.
Єдине середовище зберігання документів.

від 10000 грн звільнено від ПДВ