Система E-Receipt: перехід на нові принципи фіскалізації | MASTER

Система E-Receipt: перехід на нові принципи фіскалізації

Марія Галелюка

Марія Галелюка

керівник проекту MASTER:Бухгалтерія

У вересні в тестовому режимі була запущена система електронної фіскалізації розрахунків — E-Receipt. Старт проекту відбувся в рамках експерименту Мінфіну про реєстрацію та експлуатації новітніх моделей програмних або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій. E-Receipt — електронний чек — технологічне рішення, із застосуванням якого відпаде необхідність використання звичних реєстраторів та друкованих чеків. 

Що таке E-Receipt?

E-Receipt — це інноваційна система, яка передбачає оптимізацію формування та перевірки фіскальних чеків. Як це працює? Ця нова інформаційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій буде працювати через оnline реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів. За допомогою E-Receipt електронний чек буде генеруватись, реєструватись в системі ДФС, матиме свій унікальний QR-код та буде доступний до зчитування на пристрої.  Вся інформація про фіскальний чек буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті платника е-Receipt як платником, так і покупцем.

Як це може спростити роботу? 

Крім ряду переваг, про які поговоримо далі, електронний чек стане ефективним інструментом для якісних змін у ланці «підприємець—споживач». Це не просто технологічні новації на рівні країни: перехід від традиційних касових апаратів вже давно стався у високорозвинутих європейських державах. Застосування E-Receipt позбавляє необхідності взагалі мати такий касовий апарат, а відтак — друкувати паперові чеки.

По-перше, система доступна для інсталяції на будь-яких пристроях: ПК, смартфоні чи планшеті. Поки для тестування доступні безкоштовні додатки для ОС Windows і Android, наступний етап — розробка програми для користування на IOS. Вже зараз у приватній частині Електронного кабінету є в доступі сервіс «Експериментальний проект РРО» для реєстрації кас та касирів.

По-друге, E-Receipt є доступною для всіх користувачів: безкоштовна, адже не потребує ніякої абонентської плати за користування, вона інтегрується з іншими системами Державної фіскальної служби і бухгалтерськими програмами, що полегшує та пришвидшує роботу з розрахунковими операціями.

По-третє, E-Receipt має найвищий ступінь кібербезпеки, та є в доступі 24/7. 

По-четверте, і що, мабуть, одне з найважливіших, — E-Receipt дозволить підвищити ефективність контролю за розрахунковими операціями, дозволить оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, а також зменшить обсяги тіньового обігу товарів, в т. ч. підакцизних. 

Модель впровадження альтернативного рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі без застосування традиційних реєстраторів (РРО) не тільки у спрощенні та скасуванні касових апаратів. E-Receipt — це один із кроків до формування повної електронізації системи оподаткування, що є новим технологічним рівнем у веденні розрахункових операцій. Враховуючи, що система Електронного чеку не тільки зручна, а й економна для підприємців, це дає підстави думати, що вона досить швидко увійде в користування та замінить традиційні методи фіскалізації.


БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

Комплексний бухгалтерський облік за всіма напрямами. Зведена бухгалтерська звітність.

Податковий облік згідно діючого ПКУ. 
Автоматичне формування фінансової звітності.

від 11000 грн + ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

Конфігурування нетипового функціоналу, розробка індивідуальних рішень.

Перенесення даних із іншого програмного забезпечення.
Інтеграції з іншим програмним забезпеченням.

від 1075 грн/година + ПДВ 20%

Е-ДОКУМЕНТООБІГ

Обмін (отримання та відправка) і облік (реєстрація) е-документів із КЕП.

Налаштовані бізнес-процеси обробки вхідних, внутрішніх, вихідних е-документів.
Єдине середовище зберігання документів.

від 10000 грн + ПДВ 20%