Як змінилась ситуація на українському ринку програмного забезпечення із початком повномасштабної війни? | MASTER

Як змінилась ситуація на українському ринку програмного забезпечення із початком повномасштабної війни?

430 0

Огляд від Ірини Ковальової, керівниці відділу розвитку партнерської мережі MASTER

Починаючи з 24 лютого 2022 року представники малого та середнього бізнесу, компанії зі Спілки автоматизаторів бізнесу, найбільші франчайзи програмного забезпечення (ПЗ) — всі вони раптом задумались, що для ведення обліку не обовʼязково використовувати іноземний, тим паче російський, софт, адже в Україні також є свої якісні програмні розробки.

На ринку сформувався запит на вітчизняну програму, і компанії-інтегратори IT-рішень почали шукати рішення для задоволення цієї потреби. Багато кому знадобилась нова зручна платформа для розробки програмного продукту та постачання його клієнтам або для міграції продукту з платформи 1С на іншу. Наприклад, якщо компанія створила модуль для будівельного бізнесу в 1С, вклала в це свій час та кошти, а зараз ринок відмовляється це купувати.

Таким компаніям, що спеціалізуються на розробці, впровадженні та супроводі ІТ-рішень, потрібно якнайшвидше перенести свій продукт на платформу, яка має перспективи розвитку і сприйметься ринком прихильно. Отож до команди MASTER почалися масові звернення від компаній з бажанням укласти партнерську угоду та розпочати співпрацю.


НАСКІЛЬКИ РЕАЛЬНО ДЛЯ КОМПАНІЙ ВІДМОВИТИСЯ ВІД 1С?

Головна проблема полягає в тому, що 1С присутній в Україні вже понад 20 років. За цей час багато компаній встигли повністю налаштувати продукт під свої запити. Хтось звик до інтерфейсу і не бажає його змінювати, хтось боїться втратити напрацьовані дані — через це досі 80% українських компаній продовжують використовувати російський софт.

Відкриємо головний секрет успішності 1С в Україні. Він полягає у якісній роботі українських розробників, які протягом більш ніж 20 років дописували програмний продукт під запити своїх клієнтів. Таким чином маємо замкнуте коло: вітчизняні компанії не можуть зважитися на відмову від російської програми, яка зручна лише тому, що її доопрацювали українські спеціалісти.

Якщо наші компанії-інтегратори IT-рішень почнуть відмовлятися від роботи з 1С, даний продукт швидко втратить популярність і буде замінений іншим, якіснішим софтом.


ЯК ШВИДКО ПРОХОДИТЬ МІГРАЦІЯ КОМПАНІЙ НА MASTER?

Наразі відбувається активний перехід з російських продуктів на кшталт 1С, Бітрікс24, BAS на українські програми. Це займає певний час, інколи до декількох місяців. Спеціалістам потрібно звикнути до нового інтерфейсу, повністю перенести всі дані тощо, але на кожному кроці ми допомагаємо їм розв'язувати ці задачі швидко та якісно.


ЩО MASTER ПРОПОНУЄ УКРАЇНСЬКОМУ РИНКУ?

Програмні продукти MASTER активно розвиваються з 2018 року. Наші розробники зосереджені не лише на розвитку функціонала, щоб він покривав максимум запитів вітчизняного ринку — вони також слідкують, щоб всі інструменти працювали відповідно до українського законодавства. Ми розвиваємо напрям бюджетних установ, медичних та освітніх закладів, агро, ЖКГ, військових частин тощо, маємо програмні продукти з кросфункціоналом електронного документообігу, CRM тощо на єдиній платформі MASTER.

Також працюємо над тим, щоб програмний продукт був максимально корисним для бізнес-сектору. Наприклад, нам знадобився всього місяць, щоб запустити MASTER:CRM — альтернативу Бітрікс24 і подібним програмам. Наша команда вміє швидко працювати та закривати потреби клієнтів. Завдяки цьому маємо продукт, який за своєю якістю не поступається європейським аналогам.


ЯКІ МОЖЛИВОСТІ MASTER ВІДКРИВАЄ ДЛЯ ПАРТНЕРІВ?

Платформа MASTER дозволяє розробляти будь-який продукт для обліку чи управління. Її розробником є українська компанія IT-Enterprise, яка понад 30 років створює програмні продукти для вітчизняних компаній, а тому може поділитися досвідом реалізації й запуску проєктів. Звісно, на навчання знадобиться час, оскільки MASTER має більше налаштувань, ніж 1С. Але одночасно завдяки цьому вона дозволяє створювати значно ширший функціонал.

Наразі MASTER має близько 100 партнерів — спеціалізованих компаній, які надають послуги у сфері інформаційних технологій, і щодня до нас звертаються по 4-5 нових партнерів. Вони мають свої бази клієнтів, яких планують перевести на продукти MASTER та надалі обслуговувати.

Ми також співпрацюємо із компаніями, які займаються виключно продажами. Надаємо маркетингові матеріали, проводимо навчальні вебінари щодо того, як просувати продукт. Загалом робимо все можливе, щоб наші партнери могли якомога швидше познайомитися з MASTER та переводити на нього своїх клієнтів, адже наразі запит від ринку є дуже високим.


ЯК MASTER ВЗАЄМОДІЄ ІЗ ПАРТНЕРАМИ ТА НАВЧАЄ ЇХ?

Ми маємо чітко прописані умови щодо партнерства, завжди готові проконсультувати та відповісти на всі питання. Також надаємо безоплатний доступ до демоверсії програми і до наших навчальних курсів, постійно підтримуємо звʼязок у Telegram-чатах.

Багато партнерів вирішили придбати MASTER, щоб повністю протестувати весь його функціонал, пройти всі наші курси, і лише потім пропонувати продукт своїм клієнтам. Так вони можуть бути впевнені, що якісно запустять клієнта й потім надаватимуть йому підтримку.

У нас є власний навчальний центр із бізнес-тренером, який консультує та координує наших партнерів, — тут можна не лише навчитися працювати із самою програмою, а й удосконалити навички розробки власного продукту на базі партнерського комплекту.

Ще один варіант співпраці з партнерами — допомога із запуском пілотних проєктів. Це може бути спільний запуск (частина робіт — на партнері, і частина за договором субпідряду — на нас) або виключно проєкт партнера (в такому разі він має можливість точково консультуватися з нашими спеціалістами). Наприклад, так були реалізовані продукти MASTER:ЖКГ та MASTER:Реєстр територіальних громад.


В ЧОМУ ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ MASTER ДЛЯ КЛІЄНТІВ?

Можемо виділити такі переваги нашого продукту для кінцевих клієнтів:

     1. В MASTER все працює в єдиній системі, отож користувачам не потрібно встановлювати різні програми, синхронізувати їх та підтримувати одразу декілька баз. MASTER — це коробкове рішення, з яким можна встановити бухгалтерію, CRM, документообіг, що інтегруватимуться між собою.

     2. Програма підтримує необмежену кількість юридичних осіб, яких можна вести в одному інтерфейсі. Завдяки цьому є можливість робити консолідований звіт одразу для декількох юридичних осіб, а не вносити дані вручну чи через сторонні сервіси.

     3. Ми чітко відстежуємо будь-які зміни у законодавстві України та одразу оновлюємо функціонал програми й шаблони документів. Тож клієнт може бути впевненим, що здає правильну звітність.

     4. MASTER — це ліцензійний продукт і повністю відповідає вимогам до таких програм. Наприклад, ми є офіційними партнерами Microsoft Office та офіційно закуповуємо у них SQL сервери. Це важливо, адже гарантує, що дані клієнта будуть у безпеці. До того ж користуючись українським ліцензійним продуктом, компанія підтримує нашу країну, адже кожна сплачена гривня йде на підтримання економіки України.

     5. MASTER закриває потреби всього ринку, як великих, так і малих компаній. За бажанням клієнта програма може доповнюватися індивідуальними інструментами.

Деякі компанії не хочуть переходити з 1С, оскільки важче знаходити спеціалістів, які вміють працювати в інших програмах. Ми активно розв'язуваємо цю проблему: з 2018 року наша компанія активно співпрацює з провідними вищими навчальними закладами та сертифікує студентів їхніх факультетів «Облік та аудит». Ми надаємо ліцензійне програмне забезпечення, на якому навчається молодь, завдяки чому ВНЗ випускають вже готових спеціалістів MASTER:Бухгалтерія. Отож у майбутньому на українському ринку взагалі не буде проблеми з такими кадрами.


ЯКІ ПЕРСПЕКТИВИ ВІДКРИВАЄ MASTER ДЛЯ СВОЇХ ПАРТНЕРІВ

Загалом для партнерів це чудова нагода почати працювати з ліцензійним продуктом, яким вже давно користуються відомі українські компанії та державний сектор. Наші партнери-інтегратори IT-рішень мають можливість вивчити новий софт, розвиватись особисто та розвивати свій бізнес. В перспективі, за бажанням, вони зможуть працювати не лише з MASTER, а також з іншими продуктами IT-Enterprise, як то ERP система, сервіс електронного документообігу Signy, системи автоматизації виробництва SmartEAM тощо.

Ми раді співпрацювати з компаніями, які прагнуть навчитися нового, розвивати свій бізнес, не бояться змін. Зростайте та масштабуйтеся разом з нами, а ми вам у цьому допоможемо.


ЯК СТАТИ ЧАСТИНОЮ ПАРТНЕРСЬКОЇ МЕРЕЖІ MASTER?

розпочати співпрацю з MASTER

+38 (099) 393 44 47 | +38 (044) 333 44 47
+38 (067) 521 73 28 | +38 (050) 163 44 47
partners@masterbuh.com

КОРОБКОВЕ РІШЕННЯ

локальний програмний продукт
> Win-клієнт і Web-клієнт RMD
> безплатний експрес SQL-сервер (до 10 ліцензій)
> багатооб'єктний облік
> іменні та конкурентні ліцензії на вибір
> покрокові інструкції для легкого запуску

від 13200 грн з урахуванням ПДВ 20%

ОРЕНДА ПРОГРАМИ

програмний продукт у хмарі
> техпідтримка
> будь-який режим підключення
> автооновлення
> дата центр у Німеччині (Microsoft Azure)
> резервне копіювання

від 960 грн/місяць з урахуванням ПДВ 20%

ПОСЛУГИ

консультаційні послуги
> налаштування користувачів
> налаштування інтерфейсу
> формування довідників
> налаштування облікової політики
> запуск типового функціоналу

від 600 грн/година з урахуванням ПДВ 20%